/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Proces o odszkodowanie dla Centrozapu rozpocznie się od nowa

Centrozap

Autor: dja
Źródło: Centrozap
Data: 2010-12-10


Sąd Apelacyjny w Katowicach, po rozpatrzeniu apelacji Prokuratorii Generalnej od wyroku Sądu Okręgowego w Katowicach, postanowił o uchyleniu wyroku I instancji tj. Sądu Okręgowego i przekazaniu sprawy do ponownego rozpatrzenia przez ten Sąd.

Przypomnijmy:
1) W listopadzie 2008r. Sąd Okręgowy w Katowicach zasądził na rzecz Centrozap SA wypłatę odszkodowania w kwocie prawie 42,5 mln zł odszkodowania plus odsetki, co obecnie stanowiło by łącznie kwotę ponad 70 mln zł.
2) Od wyroku odwołała się Prokuratoria Generalna reprezentująca Skarb Państwa, która zanegowała prawo spółki do odszkodowania ze względu na brak przesłanek dotyczących tzw „rażącego naruszenia prawa”. W czerwcu 2009r. Sąd Apelacyjny w Katowicach rozpatrujący tę apelację uchylił wyrok Sądu Okręgowego.
3) Centrozap SA wniósł do Sądu Najwyższego skargę kasacyjną, która z kolei rozpatrzona została na korzyść spółki, precyzując jednocześnie odpowiedzialność deliktową Skarbu Państwa w zakresie bezprawności działań inspektora Urzędu Kontroli Skarbowej w Katowicach.
4) W listopadzie 2010r. Sąd Apelacyjny w Katowicach, związany ustaleniami Sądu Najwyższego, ponownie zajął się sprawą i postanowił wyrok Sądu Okręgowego uchylić i skierować do ponownego rozpatrzenia, przy czym ustalone mają zostać konsekwencje finansowe jakie spółce przyniosły decyzje urzędnikow skarbówki. W 2008r. biegły oszacował je na 51,4 mln zł (podczas gdy Centrozap domagał się 100 mln zł odszkodowania).

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz