/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Global Collection podkreśli międzynarodowy charakter firmy Pfleiderer

Pfleiderer

Autor:
Źródło: Pfleiderer
Data: 2010-12-08


Firma Pfleiderer AG zaprezentuje się na międzynarodowych targach Budma w Poznaniu, w dniach 11-14 stycznia 2011r. oraz BAU w Monachium, w dniach 17-22 stycznia 2011r. Podczas tej imprezy po raz pierwszy zaprezentowana zostanie tzw. Global Collection – kolekcja dekorów zgodna ze światowymi trendami. Od stycznia będzie dystrybuowana przez trzy ośrodki biznesowe: Europę Zachodnią, Europę Wschodnią i Amerykę Północną. Global Collection początkowo będzie się składać z 22 wzorów imitujących drewno, z założenia jednak kolekcja będzie regularnie poszerzana.

Global CollectionGlobal CollectionFot. Pfleiderer

- Po raz pierwszy stworzyliśmy ofertę przygotowaną pod kątem kilku kontynentów, dzięki czemu Grupa Pfleiderer będzie mogła realizować międzynarodowe projekty, bez konieczności przesyłania materiałów dekoracyjnych. W ten sposób po raz kolejny podkreślamy międzynarodowy zasięg naszej działalności. - mówi Paweł Wyrzykowski, członek Zarządu firmy Pfleiderer, ds. Sprzedaży i Marketingu.

Nad kolorystyką wzorów tej specjalnej kolekcji pracował międzynarodowy zespół specjalistów, podlegający lokalnym ośrodkom biznesowym i wspierany przez zewnętrznych doradców. Grupą projektową zarządza Julia Goetz, która ukończyła specjalistyczne studia w dziedzinie projektowania. Pracuje ona bezpośrednio pod zwierzchnictwem pana Pawła Wyrzykowskiego – Członka Zarządu. Dzięki wszechstronnej znajomości rynku, firma Pfleiderer może więc łączyć lokalne style dekoracyjne z najlepszymi światowymi trendami, tworząc z nich uzupełniającą się wzajemnie kompozycję.

Celem firmy Pfleiderer jest oferowanie atrakcyjnych stylów dekoracyjnych dla przemysłu meblowego, sprzedawców artykułów drewnopochodnych, tak hurtowych, jak i detalicznych oraz menadżerów projektów, którzy poszukują nowych, ciekawych i niebanalnych trendów. Global Collection to stylowe dekory, które zostały przeanalizowane pod kątem ich odbioru na międzynarodowych rynkach. Charakteryzują się one zrównoważoną kolorystyką, a także kompatybilnością w łączeniu z dostępnym do tej pory asortymentem różnych marek firmy Pfleiderer. Kolekcję, która zostanie przedstawiona na styczniowych targach BAU, można śmiało łączyć z niemal wszystkimi materiałami drewnopochodnymi produkowanymi przez Grupę Pfleiderer – albo jako bezpośrednie podłoże, albo jako laminat.

- Wierzymy,  że Global Collection odniesie wielki sukces. Z jednej strony chcemy, aby kolekcja ta odzwierciedlała wszystkie ważne trendy wzornicze w przemyśle drzewnym i meblarskim, choćby takie jak te, które będzie można zobaczyć niebawem na targach meblarskich w Mediolanie. Z drugiej zaś strony, chcemy również patrzeć w przyszłość i poszukiwać nowych inspiracji dla określonych projektów, zwłaszcza dla projektów międzynarodowych.
- wyjaśnia projektantka Julia Goetz.

Global Collection prezentowana będzie międzynarodowej publiczności także na kolejnych, imprezach targowych oraz na licznych imprezach wielobranżowych.

***
Pfleiderer AG(ISIN DE 996764749), spółka uwzględniona w indeksie SDAX, jest jednym z wiodących producentów konstrukcyjnych materiałów drewnopochodnych. Firma zatrudnia około 5600 osób i prowadzi działalność w 22 zakładach w Ameryce Północnej, Europie Zachodniej i Europie Wschodniej, gdzie produkuje materiały drewnopochodne, gotowe produkty wykończeniowe oraz podłogi. Pfleiderer jest preferowanym partnerem przemysłu meblarskiego, dekoratorów wnętrz i specjalistycznych sklepów, głównie z artykułami do prac wykończeniowych. W roku finansowym 2009 Grupa wypracowała skonsolidowane przychody w wysokości około 1,4 miliarda €, osiągając wskaźnik EBITDA (po odliczeniu kosztów restrukturyzacji) wynoszący około 100 milionów €.

Global Collection podkreśli międzynarodowy charakter firmy Pfleiderer (Zdjęcia: 4)

Global CollectionGlobal CollectionGlobal CollectionGlobal Collection

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz