/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
Poradnik

Fronty kuchenne

Autor:
Źródło: PP DESIGN STUDIO
Data: 2010-12-07


Fronty kuchenne są z pewnością najważniejszym elementem w wyglądzie Twojej kuchni. Bez względu czy dążysz do ponadczasowego poczucia ciepła i przytulności, nowoczesnego, minimalistycznego wyglądu, czy czegoś pomiędzy, nasz wybór drzwi pomoże wymarzonej kuchni stać się rzeczywistością. Zanim dokonasz wyboru dowiedz się więcej o dzisiejszym wyborze materiałów, stylach czy dodatkach.

Fronty kuchenne Fronty kuchenne Fot. PP DESIGN STUDIO

Lite drewno

Lite drewno to naturalny, żywy materiał. Wyjątkowo wytrzymałe i cieszące oko, pasuje do wielu stylów i budżetów. Drewno może być bardziej podatne na zarysowania niż inne materiały, ale efekt starzenia się materiału może mieć swój własny urok. Drewno to dobry wybór na drzwi do szafek narażonych na bezpardonowe traktowanie przez młodszych członków rodziny. Odciski palców nie są tak widoczne na drewnianych powierzchniach. Tak naprawdę, meble z litego drewna będą ciągle wyglądać wspaniale nawet po tym jak dzieci opuszczą już dom!

Fornir
Często niedoceniane, jako tańsza wersja litego drewna, fornir przebył długą drogę od lat 70tych. Co to w ogóle jest fornir? Krótko mówiąc jest to cienka warstwa drewna przyklejona do płyty pilśniowej (MDF) lub sklejki. Fornirowe szafki zapewniają ciepły, naturalny wygląd drewnianych powierzchni, często za mniejszą cenę. Ale nie daj zwieść się niższej cenie; ten materiał jest trwały i mniej podatny na wypaczenia od litego drewna i zachowuje swój dobry wygląd na długie lata.

Lakier
Drzwi lakierowa ne posiadają bezę w postaci płyty wiórowej i mogą być pokryte różnymi kolorami i fakturami. Zapewniają idealne połączenie jakości i niskiej ceny. Dostępne są w szerokiej gamie styli i kolorów. Drzwi lakierowane są praktyczne i łatwe do utrzymania w czystości.

Folia o wysokim połysku
Folia pozwala uzyskać pogrubione wykończenie o wysokim połysku, które przekształca Twoją kuchnię w stylowe oświadczenie. Jest to piękna, wytrzymała powierzchnia która odbija światło do pomieszczenia. Jakkolwiek może nie być idealnym rozwiązaniem gdzie małe, lepkie paluszki będą miały kontakt z drzwiami. Z drugiej jednak strony foliowane drzwiczki są łatwe do wyczyszczenia i utrzymania w czystości. Mogą naprawdę rozświetlić ciemną kuchnię, wnosząc intensywne kolory do pomieszczenia.

Szklane
Możesz użyć kilku szklanych drzwi, aby zróżnicować rząd pełnych drzwi, tworząc jaśniejsze bardziej otwarte odczucie w Twojej kuchni. Szkło współgra z większością stylów kuchennych od tradycyjnych, przez rustykalne do nowoczesnych. I jest mniej kosztowne niż Ci się może wydawać. Wszystkie style szafek IKEA włącznie tych ze szklanymi frontami można łączyć z pełnymi drzwiami. A ponieważ wszystkie nasze szklane drzwi są ze szkła hartowanego nie musisz się martwić o ich rozbicie.

Melamina
Melamina to zaimpregnowany papierowy arkusz z jednokolorowym nadrukiem lub wzorem. Gotowy arkusz jest przykładany pod ciśnieniem do deski, normalnie płyty wiórowej. Takie potraktowanie tworzy z melaminy powierzchnię wytrzymałą, odporną na gorąco, wodoodporną i łatwą do zadbania.

Fronty kuchenne (Zdjęcia: 2)

Fronty kuchenne Fronty kuchenne

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz