/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Twinson - Kompozyt drewna z certyfikatem PEFC

Autor:
Źródło: Deceuninck
Data: 2010-12-05


PEFC, organizacja certyfikujące systemy zarządania Lasów, uznała środowiskowe zalety innowacyjnego systemu Twinson, oferowanego przez Deceuninck.

Twinson O-Terrace P9555Twinson O-Terrace P9555Fot. Deceuninck

Deceuninck z dumą ogłasza, że jego innowacyjny system Twinson, łączący PVC i drewno w jednolity materiał do jego produkcji, uzyskał właśnie certyfikat PEFC, będący kolejnym potwierdzeniem głębokiego i ciągłego zaangażowania Grupy Deceuninck w ochronę środowiska naturalnego. Czerpiąc nieprzerwanie z tradycji i innowacyjności, Twinson łączy w sobie naturalny wygląd i dotyk drewna z trwałością i łatwością utrzymania PVC. Teraz oprócz podstawowych zalet środowiskowych w postaci 100% recyklingu Twinson może poszczycić się również certyfikatem PEFC.

Zawieszając wysoko poprzeczkę PEFC (ang.), skrót oznaczający "Program uznawania systemów certyfikacji lasów", jest międzynarodową organizacją o globalnym zasięgu, zajmującą się promocją najlepszych praktyk w leśnictwie oraz zapewnianiem, by produkty z drewna były wytwarzane w zgodzie z najwyższymi ekologicznymi, społecznymi i etycznymi standardami. PEFC działa w oparciu o krajowe systemy walidacji w sektorze leśnictwa i przyznaje certyfikaty obszarom leśnym, ciągłym cyklom zalesiania tych terenów oraz wyrobom zawierającym certyfikowane drewno. Tego typu wyroby mają prawo nosić logo PEFC, będący znakiem firmowym uznawanym na całym świecie.

Wyroby Deceuninck podlegają recyklingowi w 100%. Wszystkie produkty Deceuninck nadają się do przetworzenia w 100% . Twinson sam w sobie jest unikalnym materiałem wytworzonym z szybko rosnącego drewna sosnowego i PVC, i również może być w 100 % przetworzony po ukończeniu cyklu życia produktu. Odpad systemu Twinson jest zbierany i służy do wytłaczania nowych wyrobów bez żadnego ryzyka obniżenia ich jakości.

Certyfikat PEFC przyznany systemowi Twinson jest kolejnym potwierdzeniem głębokiego i ciągłego zaangażowania Grupy Deceuninck w ochronę środowiska naturalnego. W ten oto sposób Twinson oferuje klientom dodatkową gwarancję naturalnego wyrobu - w oparciu o szybko odnawialną sośninę - która podlega procesowi ciągłego zalesiania.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz