/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Uroczyste wręczenie aktów nadania stopni awansów zawodowych nauczycielom szkół leśnych

Autor:
Źródło: Ministerstwo Środowiska
Data: 2010-12-04


34 nauczycieli ze szkół leśnych w Białowieży, Biłgoraju, Brynku, Goraju, Lesku, Miliczu, Zagnańsku i Warcinie, prowadzonych przez Ministra Środowiska, odebrało akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego lub dyplomowanego. Uroczystość odbyła się 3 grudnia w Ministerstwie Środowiska.

Fot. Ministerstwo Środowiska

Ślubowanie od nauczycieli mianowanych odebrał podsekretarz stanu Janusz Zaleski, który pogratulował nauczycielom uzyskania kolejnego stopnia awansu na ścieżce rozwoju zawodowego. Awansowanym nauczycielom życzył, aby zdobyte podczas stażu umiejętności posłużyły im w pracy z uczniami, a także wpłynęły na jakość kształcenia przyszłych pokoleń leśników. Podziękował także dyrektorom szkół leśnych, którzy zachęcają swoja kadrę pedagogiczną do podejmowania nowych wyzwań, jakie niesie za sobą współczesna szkoła.

Uroczystość uświetnił występ Zespołu Sygnalistów Myśliwskich ze szkoły leśnej w Goraju. Po części oficjalnej nauczyciele i dyrektorzy szkół zostali zaproszeni do Centrum Nauki Kopernik, gdzie przygotowano dla nich interaktywny pokaz specjalny „Tajniki aerodynamiki”.

Obecny system awansu zawodowego został wprowadzony w 2000 r., jako jeden z elementów reformy oświatowej i zastąpił stary system związany ze zdobywaniem stopni specjalizacji zawodowych. Od tego momentu każdy młody nauczyciel wkracza na ścieżkę awansu zawodowego i rozpoczynając pracę staje się najpierw nauczycielem stażystą, a następnie kontraktowym, mianowanymi tak aż do najwyższego stopnia tj. nauczyciela dyplomowanego.

Od czasu przejęcia szkół leśnych w 2008 r. przez Ministra Środowiska 35 nauczycieli tych szkół uzyskało stopień nauczyciela mianowanego i 41 stopień nauczyciela dyplomowanego.

Wieloletni proces awansu zawodowego nauczyciela jest ściśle związany z procesem rozwoju szkoły, a dyrektor  pełni w nim rolę wspomagającą wszechstronny rozwój nauczyciela. Dorobek nauczyciela oceniany jest przez komisję egzaminacyjną dla nauczyciela mianowanego bądź kwalifikacyjną dla nauczyciela dyplomowanego.

Kroczenie po kolejnych szczeblach awansów zawodowych nauczycieli wymaga od nich podjęcia samokształcenia własnego warsztatu pracy, co ma w rezultacie przyczynić się do wprowadzenia nowej jakości pracy szkoły. Awans ten jest nie tylko wielką pracą nad sobą, ale także szansą na prestiż zawodowy twórczego i innowacyjnego nauczyciela, który wiąże się z podniesieniem kwalifikacji i zdobywaniem nowych kompetencji. Jest to wymóg współczesnej edukacji stawiającej na wysoką jakość w procesie nauczania pokolenia Polaków.

Uroczyste wręczenie aktów nadania stopni awansów zawodowych nauczycielom szkół leśnych (Zdjęcia: 2) 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz