/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Jak dbać o podłogi laminowane – czyste i błyszczące panele podłogowe

HG Polska

Autor: oprac. dja
Źródło: HG Polska
Data: 2010-12-02


Panele laminowane zyskały popularność dzięki szerokiej gamie dostępnych barw oraz wzorów. Mogą imitować wiele rodzajów drewna czy kamienia, co pozwala z łatwością dopasować je do każdego wnętrza. Ich zaletą jest także odporność na zabrudzenia i ścieranie, jednak aby zachować te właściwości należy odpowiednio o nie dbać. Do bieżącej pielęgnacji warto używać odpowiednich środków pielęgnacyjnych.

Panele laminowane potrzebują odpowiedniej pielęgnacjiPanele laminowane potrzebują odpowiedniej pielęgnacjiFot. HG Polska

Podłogi laminowane nie wymagają zabiegów impregnujących, dlatego ich wygląd zależy od częstotliwości i sposobu czyszczenia. Systematyczne sprzątanie powinno składać się z zamiatania powierzchni z drobin piasku oraz mycia. Usuwając zabrudzenia należy pamiętać, by chronić panele przed nadmiarem wody, która może spowodować powstawanie odkształceń na łączeniach oraz by wybrać odpowiednie preparaty czyszczące. Niewłaściwie dobrane mogą powodować powstawanie trudnych do usunięcia smug, a także zmatowienie powierzchni. Dlatego chcąc cieszyć się piękną podłogą warto stosować środki dedykowane.

Błyszczące i nieskazitelnie czyste podłogi bez wysiłku
Jednym z preparatów przeznaczonych do bieżącej pielęgnacji powierzchni laminowanych jest HG czyste błyszczące panele laminowane. Można stosować go zarówno do paneli montowanych w systemie tradycyjnym, jak i tych zakładanych bez użycia kleju. Środek skutecznie usuwa wszelkie zabrudzenia, nadając podłogom nieskazitelny połysk. Tworzy także warstwę ochronną, zapobiegającą osadzaniu się kurzu, co ułatwia późniejsze sprzątanie.

100 ml preparatu należy rozpuścić w 10 litrach ciepłej, czystej wody. Podłogi powinno się zmywać zamoczonym w roztworze mopem, pamiętając o jego wcześniejszym wykręceniu. Umytą powierzchnię pozostawić do wyschnięcia.

Do czyszczenia wyjątkowo intensywnych zabrudzeń, takich jak np. plamy z tłuszczu, można zastosować inny produkt: HG czyste panele laminowane - intensywny.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA