DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Prima Aprilis wg VELUX Polska – sposób na światło dzienne bez okien.

Autor:
Źródło:
Data: 2005-03-17


Za kilkanaście dni oferta VELUX Polska zostanie wzbogacona o kolejny produkt zapewniający dostęp światła dziennego do wnętrza budynku...

Po raz pierwszy jednak nie będzie to okno, ale nowatorskie rozwiązanie do pomieszczeń, w których nie ma możliwości jego zamontowania. Rynkową premierę świetlika tunelowego firma VELUX Polska zaplanowała na 1 kwietnia br.

Pomieszczeniami, w których zastosowanie okien nie jest możliwe są najczęściej łazienki, ciemne korytarze i garderoby. Nowe rozwiązanie firmy VELUX stanowi alternatywę dla sztucznego oświetlenia w takich miejscach. Świetlik tunelowy umożliwia doprowadzanie dziennego światła od dachu budynku do sufitu wybranego pomieszczenia przez specjalnie zaprojektowany, elastyczny tunel. Zyskuje się w ten sposób subtelny efekt świetlny w pomieszczeniu, a także zapewnia dostęp dobroczynnych dla samopoczucia promieni słonecznych. Oszczędność energii elektrycznej ma też walor ekologiczny i finansowy.

***

Zasada funkcjonowania świetlika tunelowego jest bardzo prosta. Czteromilimetrowa, hartowana szyba, osadzona w płaskiej ramie zintegrowanej z kołnierzem uszczelniającym, absorbuje promienie słoneczne padające na połać dachu. Elastyczny tunel o średnicy 35 cm i standardowej długości 2 metrów kieruje światło do umieszczonego w suficie zestawu izolacyjnego z akrylu, który rozprasza promienie zapewniając delikatną i równomierną poświatę. Sufitowy element wykończeniowy w postaci białego pierścienia zapewnia estetyczny wygląd świetlika wewnątrz pomieszczenia.

Montaż świetlika nie wymaga jakichkolwiek zmian w konstrukcji dachowej i jest możliwy w połaciach nachylonych pod kątem od 15 do 60 stopni. Najlepsze doświetlenie osiąga się minimalizując długość tunelu światłonośnego oraz montując go między krokwiami w linii prostej, najlepiej na stronę południową. Element dachowy świetlika tunelowego komponuje się stylistycznie z oknami do poddaszy firmy VELUX.

Świetlik tunelowy znajdzie się w ofercie VELUX Polska od 1 kwietnia br. Cena zestawu to 1750 PLN brutto.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz