DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Witar dostanie środki z EFSAL-u

Autor:
Źródło: KERM
Data: 1997-08-04


KERM przyjął i rekomendował Radzie Ministrów "Wniosek Wielkopolskich Tartaków WITAR w Poznaniu z opinią Stałego Zespołu ds. opiniowania wniosków w sprawie udzielenia pomocy ze środków budżetowych EFSAL".

Przedsiębiorstwo "WITAR" wystąpiło z wnioskiem o udzielenie pożyczki ze środków budżetowych EFSAL w wysokości 10.000.000 zł. Ma ona być przeznaczona na zakup maszyn i urządzeń do budowy linii technologicznej do produkcji podłóg.

Koszty zakupów oszacowano na 12.025.000 zł. Przedsiębiorstwo zamierza je sfinansować pieniędzmi ze środków EFSAL (we wnioskowanej kwocie), kredytem komercyjnym w wysokości 1.000.000 zł i środkami własnymi w wysokości 1.025.000 zł.

Po merytorycznej ocenie wniosku i przedstawieniu dodatkowych informacji związanych z koncepcją prywatyzacji przedsiębiorstwa oraz uzgodnieniach ze związkami zawodowymi dotyczącymi wzrostu wynagrodzeń, członkowie zespołu opiniującego zgodzili się na przyznanie pomocy we wnioskowanej wysokości.

Zdaniem wnioskodawcy, głównym argumentem przemawiającym za przyznaniem pożyczki jest utrzymanie dochodowego przedsiębiorstwa. Oznacza to konieczność przekazania środków finansowych na jego rozwój technologiczny, który zapewni mu wysoką jakość produkcji, konkurencyjność cenową i kosztową oraz ekspansję na rynek krajowy i rynki zagraniczne. Poza tym, firma ma pozytywne wyniki finansowe i w latach następnych spodziewa się dodatniego wyniku finansowego.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz