/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Fiskars z nagrodą Red Dot Design

Fiskars

Autor:
Źródło: Fiskars
Data: 2010-11-30


Siekiery Nowej Generacji Fiskars laureatem nagrody Best of the Best, system QuikFit™ - zwycięzcą nagrody Red Dot Design.

Siekiery Fiskars nowej generacjiSiekiery Fiskars nowej generacjiFot. Fiskars

Firma Fiskars, wiodący fiński producent najwyższej jakości narzędzi ogrodniczych, została wyróżniona nagrodami Red Dot Design 2010 za opracowanie innowacji.

Red Dot to jeden z największych na świecie konkursów w dziedzinie wzornictwa, a nagrody przyznawane są wyłącznie produktom innowacyjnym i wysokiej jakości. Siekiery Nowej Generacji Fiskars otrzymały nagrodę Best of the Best (Najlepsze z najlepszych), a system QuikFit™ otrzymał nagrody Red Dot Design.

Narzędzia ogrodnicze Fiskars wyróżnia funkcjonalność, najwyższa jakość i elegancja. Firmę cechuje silne przywiązanie do tradycyjnego wzornictwa, ale i innowacyjność, w której jest liderem.

Roberto Bonfiglio, Dyrektor ds. Marki i Marketingu w Fiskars Garden EMEA, mówi: ” Dobry wzór przemysłowy musi mieć charakter holistyczny, łącząc w sobie funkcjonalność, komfort użytkowania, gwarantować trwałość i wyróżniać się estetyką. Jesteśmy naprawdę dumni z tych nagród. Odbieramy je jako wyraz uznania naszego zaangażowania w dążenie do oferowania konsumentom najwyższej jakości narzędzi. “

Fiskars, wychodząc naprzeciw wymaganiom i oczekiwaniom klientów, stara się projektować narzędzia w taki sposób, aby zapewnić użytkownikom jak najwięcej przyjemności z pracy w ogrodzie. Narzędzia działają jak naturalne przedłużenie ciała, zwiększają efektywność pracy i minimalizują wysiłek potrzebny do jej wykonania.

Siekiery Nowej Generacji Fiskars laureatem nagrody Najlepsze z najlepszych Red Dot

„Best of the Best” to najwyższe odznaczenie w konkursie. Stanowi wyraz uznania dla firmy Fiskars za stworzenie siekier, które oceniono jako prawdziwy przełom w ewolucji rzemiosła.

Podczas projektowania siekier nowej generacji zespół ds. badań i rozwoju musiał zmierzyć się z nie lada wyzwaniem – udoskonaleniem już doskonałego produktu. Powstałe 20 lat temu siekiery uznano za znaczącą innowację.

Przyznając tym wyrobom najbardziej prestiżową ze wszystkich nagród Red Dot, jury doceniło doświadczenie i nieustajacą pracę nad precyzyjnym dopracowaniem szczegółów.

QuikFit™: łatwość łączenia
Asortyment QuikFit™ wyróżnia przełożenie potrzeb konsumentów na narzędzia najwyższej jakości, według udoskonalonego wzorca estetycznego i funkcjonalnego Fiskars. Innowacyjny mechanizm QuikFit™ pozwala w szybki i łatwy sposób wymieniać głowice. Jedno kliknięcie umożliwia przygotowanie narzędzia odpowiedniego do wykonywanej pracy.

W 2009 roku firma Fiskars otrzymała nagrody Red Dot za klin do rozłupywania Safe-T oraz mechanizm tnący PowerStep™.

***
Red Dot to jeden z największych i najbardziej prestiżowych konkursów na świecie w dziedzinie wzornictwa. Nagrody te przyznawane są wyłącznie produktom innowacyjnym wysokiej jakości. Produkty zgłaszane do nagrody Red Dot są oceniane przez jury, w skład którego wchodzą znani eksperci z dziedziny wzornictwa. Eksperci badają i analizują wyroby, które są następnie oceniane według takich kryteriów jak stopień innowacyjności, funkcjonalność, ergonomia, trwałość, zgodność z normami środowiskowymi i funkcjonalność.
 

W tym roku jury konkursu Red Dot oceniało ponad tysiąc produktów z 57 krajów w 17 głównych kategoriach.

Fiskars z nagrodą Red Dot Design (Zdjęcia: 2)

Siekiery Fiskars nowej generacjiX7 niewielka siekiera świetnie spisująca się np. na campingu

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA