/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Założyciel Fakro Przedsiębiorcą Roku 2010

PAP

Autor: skrót. dja
Źródło: PAP
Data: 2010-11-30


Ryszard Florek został laureatem nagrody Przedsiębiorca Roku 2010. Tegoroczny konkurs był ósmą polską edycją międzynarodowego programu współzawodnictwa Entrepreneur of the Year, którego organizatorem jest firma doradcza Ernst&Young.

Ryszard Florek jest założycielem firmy Fakro, producenta znanych na świecie okien dachowych. Przedsiębiorstwo posiada 17-proc. udział w globalnym rynku. Firma produkuje pół miliona okien dachowych rocznie, z czego 70 proc. trafia na eksport. Okna Fakro są kupowane w Europie, USA, Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii oraz w wielu krajach Azji i Afryki. Firma ma zakłady produkcyjne w Polsce, Rosji, na Ukrainie i w Chinach. Kapituła konkursu nagrodziła Florka m.in. za "zbudowanie od podstaw międzynarodowego przedsiębiorstwa, które odniosło spektakularny sukces na światowych rynkach".

Firma Fakro - która zwyciężyła w kategorii "Produkcja" - będzie reprezentowała Polskę podczas międzynarodowego finału konkursu "Ernst&Young World Entrepreneur of the Year" w czerwcu 2011 roku w Monte Carlo.

Wśród laureatów nagród specjalnych konkursu znalazła się Lucjana Kuźnicka-Tylenda prezes TFP, spółk zajmującej się produkcją opakowań i tektury falistej.

Zwycięzcy edycji krajowych walczą o tytuł najlepszego przedsiębiorcy na świecie. Tytuł "World Entrepreneur of The Year" jest przyznawany przez międzynarodowe jury konkursu podczas dorocznej gali finałowej w Monte Carlo.

W konkursie "Przedsiębiorca Roku" bierze udział rocznie ok. 10 tys. kandydatów na całym świecie. Jest on organizowany od 1986r. W USA, gdzie zrodziła się idea konkursu, nagrody przyznawane jego zwycięzcom określa się mianem biznesowych Oskarów.

Jury - zarówno w Polsce jak i na całym świecie - ocenia kandydatów na podstawie ich osiągnięć gospodarczych. W Polsce jego przewodniczącym jest Jan Krzysztof Bielecki. Pierwszym laureatem tej nagrody był Krzysztof Pawłowski - twórca Wyższej Szkoły Biznesu - National-Louis University w Nowym Sączu. Uczelnia powstała w 1991 roku jako college pomaturalny.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz