/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Paged wyemitował obligacje za 30 mln zł

Paged

Autor: dja
Źródło: Paged
Data: 2010-11-28


Paged SA wyemitował pierwszą serię obligacji zabezpieczonych na okaziciela o wartości 30 mln zł na restrukturyzację zadłużenia i sfinansowanie nabycia pakietu akcji spółki Fabryka "Sklejka-Pisz", poinformowała spółka w komunikacie.

Spółka zamierza przeznaczyć środki pozyskane z emisji obligacji na zakup od Skarbu Państwa pakietu 85% akcji spółki Fabryki Sklejka-Pisz oraz restrukturyzację istniejącego zadłużenia.

Wcześniej Paged zawarł umowę zobowiązującą z funduszami Union Investment TFI (UI TFI) na objęcie przez UI TFI obligacji o łącznej wartości 90 mln zł, które spółka zamierza wyemitować w celu spłaty swoich zobowiązań finansowych i sfinansowania nabycia 85% akcji Fabryki Sklejka-Pisz.

Obligacje są zabezpieczone:
- zastawem rejestrowym na akcjach spółki Paged-Sklejka, do najwyższej sumy zabezpieczenia wynoszącej 45 mln zł
- hipoteką kaucyjną ustanowioną przez Paged Property sp. z o.o. o sumie najwyższej 45mln zł.

Dniem wykupu obligacji I serii jest 30 listopada 2013 roku.

Łączna wartość zobowiązań finansowych zaciągniętych przez spółkę  przed emisją obligacji wynosiła 117,22 mln zł. Na koniec 2010r. przewidywany poziom zadłużenia finansowego wyniesie do 210 mln zł.

Jak podano w komunikacie : intencją spółki w najbliższych latach jest utrzymanie poziomu wskaźników zadłużenia finansowego netto na poziomie nie przekraczającym 1,6 wartości kapitałów własnych. Zarząd spółki przewiduje, ze do czasu całkowitego wykupu obligacji, perspektywy kształtowania się zobowiązań wyniosą na dzień wykupu, uwzględniając zadłużenie wynikające z obligacji, łącznie do 150 mln zł.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA