/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

IKEA wybuduje kolejny zakład płyt wiórowych

Swedspan

Autor: dja
Źródło: Swedspan
Data: 2010-11-28


Swedspan Slovakia s.r.o., spółka wchodząca w skład koncernu IKEA, poinformowała o planach budowy nowej fabryki płyt w wiórowych w Malackách (Słowacja).

Fabryka płyt wiórowych w Malackách Fabryka płyt wiórowych w Malackách Fot. Swedspan

Nowy zakład ma posiadać zdolności produkcyjne rzędu 375 tys. m3 płyt wiórowych. Koszt inwestycji szacowany jest na 105 mln euro. Swedspan posiada już fabrykę w Malackách przejętą od innej spółki Grupy IKEA - Swedwood.

Według informacji zarządu spółki Swedspan, lokalizacja nowego zakładu związana jest z dostępnością odpowiedniej ilości surowca w promieniu 200km oraz dostępnością wykwalifikowanej siły roboczej.

Swedspan powstał w marcu 2008r. jako spółka Grupy IKEA specjalizująca się w produkcji płyt drewnopochodnych. Posiada 4 fabryki: w Szwecji i na Słowacji (przejęte od Swedwood), na Litwie (wcześniej fabryka Giriu Bizonas), Francji (zakład w Lure kupiony od spółki Isoroy wchodzącej w skład koncernu Sonae Industria) oraz centrum technologiczne w Szwecji (wcześniej jednostka należąca do Swedwood). Łączna moc produkcyjna fabryk należących do Swedspan to 1,6 mln m3 płyt wiórowych w całości kierowane na potrzeby fabryk produkujących meble dla IKEA.

Oprócz inwestycji na Słowacji, w trakcie budowy jest fabryka płyt HDF w Polsce, w którym produkcja ma ruszyć w 2011r. Grupa Swedspan zatrudnia ok. 650 pracowników.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA