/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Austriacki Theurl Holz zainwestuje 7 mln euro

Autor: dja
Źródło: Theurl Holz
Data: 2010-11-27


Austriacka firma Theurl Holz (Assling/Austria) poinformowała o rozpoczęciu inwestycji wartej 7 mln euro.

Malowniczo położony w Alpach tyrolskich tartak Theurl HolzMalowniczo położony w Alpach tyrolskich tartak Theurl HolzFot. Theurl Holz

Firma planuje przebudowę zakładu produkcyjnego polegającą na wyburzeniu jednej z hal, w której prowadzone jest struganie drewna i zorganizowaniu na jego miejscu placu surowca oraz budowie nowej linii strugania. Zmiany pozwolą na optymalizację logistyki produkcji oraz wzrost wielkości przetarcia o 10-20%.

Środki na inwestycję pochodzić będą w głównej mierze z zasobów własnych i kredytu oraz w niewielkim stopniu z  uzyskanej dotacji.

Dostawcami urządzeń technicznych dla placu surowca będą firmy Springer, Nicholson i Microtec. Nowa hala strugania wyposażona zostanie w maszyny posiadane dotychczas prze firmę  (m.in. Linia strugania Waco Hydromat 5000). Zakończenie inwestycji planowane jest na sierpień przyszłego roku. Hala strugania powinna rozpocząć produkcję już w kwietniu.

Theurl Holz to rodzinna firma działająca od 1932r. Obecnie specjalizuje się w przerobie drewna iglastego na drewno budowlane: tarcicy, konstrukcyjnego drewna klejonego oraz gotowych elementów konstrukcji np. więźby dachowej. Tartak przeciera ok. 230 tys. m3 surowca, znacząca część produkcji jest dalej przerabiana: suszona, strugana, klejona oraz w przypadku gotowych elementów konstrukcyjnych poddawana ostatecznej obróbce na centrum obróbczym Hundegger K2.

Austriacki Theurl Holz zainwestuje 7 mln euro (Zdjęcia: 3)

Malowniczo położony w Alpach tyrolskich tartak Theurl HolzLinia przetarciaPlac surowca

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz