/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

JAF Polska: Nowa sortownia oklein w Gorzowie Wlkp.

JAF / Gazeta Przemysłu Drzewnego

Autor: Jerzy Piątkowski
Źródło: JAF / Gazeta Przemysłu Drzewnego
Data: 2010-11-19


Uelastycznia się łańcuch dostaw i logistyka magazynowania oklein w JAF Polska.

Nowy zakład sortowania w Gorzowie Wielkopolskim jest jak dobrze skrojony garnitur.Nowy zakład sortowania w Gorzowie Wielkopolskim jest jak dobrze skrojony garnitur.Fot. JAF

Dynamicznie rosnąca sprzedaż oklein w naszym kraju skłoniła firmę JAF Polska do stworzenia w Gorzowie Wielkopolskim pierwszej profesjonalnej sortowni oklein, opartej na standardach austriackich.

- Po udanej inwestycji w przybliżający naszą ofertę szerszej rzeszy klientów magazyn detaliczny w Rokietnicy
- mówi Adam Stachowiak, prezes JAF Polska - kolejnym etapem jest uruchomienie sortowni. Ponieważ wielu naszych kontrahentów ceni sobie krótki czas realizacji zamówienia i możliwość wyboru towaru w dużej ilości z nawet kilkudziesięciu klas jakościowych oraz maksymalną powtarzalność materiału, to nowy zakład w Gorzowie Wielkopolskim jest dla nich jak dobrze skrojony garnitur. Żeby wprowadzić w Polsce austriackie kryteria, sprowadzane będą całe ładunki bezpośrednio z linii produkcyjnej. Klienci nie będą już musieli pokonywać wielu kilometrów do centralnego magazynu europejskiego grupy JAF, a co za tym idzie  - bardziej uelastyczni się ich łańcuch dostaw i logistyka magazynowania.

- Naszym celem jest wprowadzenie w Polsce udogodnień od wielu lat stosowanych z powodzeniem w pozostałych krajach, w których są oddziały JAF - dodaje Adam Stachowiak. – Przede wszystkim nasi klienci-partnerzy będą mieli duży wpływ na sortowany materiał, a sama okleina będzie klasyfikowana z myślą o polskich klientach. Jedyne, co nie ulegnie zmianie, to możliwość rezerwacji określonej ilości towaru przez kilka miesięcy oraz odbiór w dowolnym momencie. Naszych klientów przyzwyczailiśmy już do tego, iż dużo prostsza i wydajniejsza jest produkcja oparta na pewności, że nawet w przypadku nieprzewidzianych komplikacji jesteśmy solidnym partnerem, u którego czeka dokładnie taki towar, jaki jest potrzebny w odpowiedniej ilości, z możliwością dostawy średnio w 24 godziny.

Do pracy w nowym oddziale przyjęte zostały kompetentne i doświadczone osoby, od dłuższego czasu związane z branżą okleinową. Dzięki temu możliwe będzie utrzymanie wysokich wymogów jakościowych serwisu, który tak cenią wszystkie firmy współpracujące z JAF.

- Nie jest to ostatni etap rozwoju JAF Polska, gdyż planowane są kolejne inwestycje wprowadzające w Polsce standardy Unii Europejskiej - zapowiada prezes firmy. - Plan jest jeden: chcemy być liderem na rynku oklein. Przez kilka lat naszego istnienia wypracowaliśmy sobie miejsce w czołówce producentów klejonki i fornirów naturalnych na rynku krajowym.
 
 
 
Artykuł ukazał się w "Gazecie Przemysłu Drzewnego" wydanie XI/2010

JAF Polska: Nowa sortownia oklein w Gorzowie Wlkp. (Zdjęcia: 2)

Nowy zakład sortowania w Gorzowie Wielkopolskim jest jak dobrze skrojony garnitur.W sortowni obowiązują austriackie kryteria.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz