/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

JAF Polska: Nowa sortownia oklein w Gorzowie Wlkp.

JAF / Gazeta Przemysłu Drzewnego

Autor: Jerzy Piątkowski
Źródło: JAF / Gazeta Przemysłu Drzewnego
Data: 2010-11-19


Uelastycznia się łańcuch dostaw i logistyka magazynowania oklein w JAF Polska.

Nowy zakład sortowania w Gorzowie Wielkopolskim jest jak dobrze skrojony garnitur.Nowy zakład sortowania w Gorzowie Wielkopolskim jest jak dobrze skrojony garnitur.Fot. JAF

Dynamicznie rosnąca sprzedaż oklein w naszym kraju skłoniła firmę JAF Polska do stworzenia w Gorzowie Wielkopolskim pierwszej profesjonalnej sortowni oklein, opartej na standardach austriackich.

- Po udanej inwestycji w przybliżający naszą ofertę szerszej rzeszy klientów magazyn detaliczny w Rokietnicy
- mówi Adam Stachowiak, prezes JAF Polska - kolejnym etapem jest uruchomienie sortowni. Ponieważ wielu naszych kontrahentów ceni sobie krótki czas realizacji zamówienia i możliwość wyboru towaru w dużej ilości z nawet kilkudziesięciu klas jakościowych oraz maksymalną powtarzalność materiału, to nowy zakład w Gorzowie Wielkopolskim jest dla nich jak dobrze skrojony garnitur. Żeby wprowadzić w Polsce austriackie kryteria, sprowadzane będą całe ładunki bezpośrednio z linii produkcyjnej. Klienci nie będą już musieli pokonywać wielu kilometrów do centralnego magazynu europejskiego grupy JAF, a co za tym idzie  - bardziej uelastyczni się ich łańcuch dostaw i logistyka magazynowania.

- Naszym celem jest wprowadzenie w Polsce udogodnień od wielu lat stosowanych z powodzeniem w pozostałych krajach, w których są oddziały JAF - dodaje Adam Stachowiak. – Przede wszystkim nasi klienci-partnerzy będą mieli duży wpływ na sortowany materiał, a sama okleina będzie klasyfikowana z myślą o polskich klientach. Jedyne, co nie ulegnie zmianie, to możliwość rezerwacji określonej ilości towaru przez kilka miesięcy oraz odbiór w dowolnym momencie. Naszych klientów przyzwyczailiśmy już do tego, iż dużo prostsza i wydajniejsza jest produkcja oparta na pewności, że nawet w przypadku nieprzewidzianych komplikacji jesteśmy solidnym partnerem, u którego czeka dokładnie taki towar, jaki jest potrzebny w odpowiedniej ilości, z możliwością dostawy średnio w 24 godziny.

Do pracy w nowym oddziale przyjęte zostały kompetentne i doświadczone osoby, od dłuższego czasu związane z branżą okleinową. Dzięki temu możliwe będzie utrzymanie wysokich wymogów jakościowych serwisu, który tak cenią wszystkie firmy współpracujące z JAF.

- Nie jest to ostatni etap rozwoju JAF Polska, gdyż planowane są kolejne inwestycje wprowadzające w Polsce standardy Unii Europejskiej - zapowiada prezes firmy. - Plan jest jeden: chcemy być liderem na rynku oklein. Przez kilka lat naszego istnienia wypracowaliśmy sobie miejsce w czołówce producentów klejonki i fornirów naturalnych na rynku krajowym.
 
 
 
Artykuł ukazał się w "Gazecie Przemysłu Drzewnego" wydanie XI/2010

JAF Polska: Nowa sortownia oklein w Gorzowie Wlkp. (Zdjęcia: 2)

Nowy zakład sortowania w Gorzowie Wielkopolskim jest jak dobrze skrojony garnitur.W sortowni obowiązują austriackie kryteria.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA