/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Uczestnicy Stanley Club w fabryce ZAG - Stanley w Izraelu

Stanley

Autor:
Źródło: Stanley
Data: 2010-11-19


W dniach 24 – 28 października 2010r. właściciele sklepów narzędziowych uczestniczących w programie Stanley Club odwiedzili fabrykę ZAG – Stanley w Rosh Haayin w Izraelu. Był to już trzeci wyjazd organizowany w ramach Stanley Club, podczas którego uczestnicy zapoznali się z procesem produkcji skrzyń, toreb, kamizelek narzędziowych i ruchomych warsztatów Stanley.

Fot. Stanley

Jak co roku przedstawiciele najlepszych sklepów narzędziowych współpracujących z firmą Stanley w Polsce wzięli udział w  projekcie, którego celem jest lepsze poznanie marki. Tym razem postawiono na pokazanie „od podszewki” warunków produkcji systemów magazynowania narzędzi Stanley, FatMax i FatMax Xtreme.

Podczas wizyty właściciele sklepów zwiedzili hale fabryki oraz znajdujące się w nich linie produkcyjne. Dzięki temu mogli osobiście przekonać się, w jaki sposób wytwarzane są m.in. skrzynie, torby, wózki narzędziowe Stanley, FatMax i FatMax Xtreme, które na co dzień sprzedają swoim klientom. Fabryka ZAG została otwarta w 1987 roku. W 1998 r. została kupiona przez Stanley Works Inc. Obecnie jest ona światowym liderem w produkcji najwyższej jakości systemów przeznaczonych do magazynowania narzędzi, wykonywanych z plastiku, metalu oraz tkaniny. Są to m.in. skrzynki, torby, kamizelki narzędziowe, a także pasy monterskie, organizery oraz ruchome warsztaty. W fabryce wytwarzane są również linie produktów przeznaczone dla profesjonalistów, oznaczone nazwami FatMax oraz FatMax Xtreme.

Na uczestnikach wyjazdu największe wrażenie zrobiły imponujące rozmiary maszyn produkcyjnych oraz hale, w których zorganizowana jest produkcja. Fabryka ZAG Stanley zatrudnia niewiele osób. Większość zadań wykonywanych jest przez sterowane komputerowo nowoczesne gniazda produkcyjne. Proces produkcji obydwa się w oparciu o nowoczesne technologie, sprawiając, że wszystkie narzędzia pochodzące z fabryki ZAG w Rosh Haayin w Izraelu spełniają najwyższe normy techniczne.

Podczas wyjazdu odbyły się szkolenia i prezentacje produktowe prowadzone przez pracowników Stanley Polska i ZAG. Uczestnicy wyjazdu dowiedzieli się ponadto, jak wyglądała historia przedsiębiorstwa oraz jak postęp technologiczny przyspieszył procesy produkcyjne i zwiększył ich dokładność. Plan spotkania objął również wizytę w laboratorium, gdzie wykonywane są testy produktów pod kątem ich wytrzymałości m.in. na wysoką lub niską temperaturę czy sprawdzenie trwałości poszczególnych produktów i ich elementów pod maksymalnym obciążeniem. Na koniec spotkania przedstawione zostały plany dalszego rozwoju gamy produktów oferowanych przez fabrykę.

Stanley (The Stanley Works, Inc.) to światowy lider technologiczny w dziedzinie produkcji narzędzi ręcznych. Firma powstała ponad 160 lat temu (1843 r.) w Stanach Zjednoczonych. Od około 1920 roku marka STANLEY jest znana na wszystkich kontynentach i należy dziś do najbardziej popularnych znaków firmowych świata. Od ponad 36 lat The Stanley Works jest notowany na giełdzie w Nowym Jorku.

W wyniku ciągłego rozszerzania i różnicowania asortymentu, The Stanley Works posiada w swojej ofercie już kilkadziesiąt tysięcy produktów. W 2006 r. pozycja rynkowa Stanley’a na świecie została dodatkowo wzmocniona przez przejęcie firmy Facom - dostawcę wysokiej jakości narzędzi dla przemysłu. W wyniku tego połączenia powstała największa grupa narzędziowa na świecie, oferująca produkty dla bardzo zróżnicowanych grup konsumentów. Produkty marki Stanley adresowane są do specjalistów z sektora budowlanego i majsterkowiczów, zaś Facom do profesjonalistów sektora przemysłowego i motoryzacyjnego.

W Polsce firma Stanley jest reprezentowana przez Stanley Sales and Marketing Poland. Pierwsze przedstawicielstwo handlowe firmy Stanley w Polsce rozpoczęło swoją działalność 15 lat temu. Od 1992 roku we Wrocławiu działa natomiast fabryka Stanley Fastening Systems Poland, produkująca elementy złączne dla Stanley Bostitch. Obecnie fabryka Stanley Fastening Systems Poland sp. z o.o. zatrudnia około 300 pracowników i produkuje ponad 15 miliardów gwoździ rocznie. Jest to największa tego typu fabryka firmy Stanley na świecie.

Uczestnicy Stanley Club w fabryce ZAG - Stanley w Izraelu (Zdjęcia: 3) 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz