/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Nadleśniczy z Krynek odebrał nagrodę w brytyjskim parlamencie

Lasz Państwowe

Autor: Jarosław Krawczyk
Źródło: Lasz Państwowe
Data: 2010-11-19


Nadleśnictwo Krynki z Puszczy Knyszyńskiej zostało uhonorowane przez brytyjską organizację pozarządową Green Organisation nagrodą Green Apple Environment Award 2010.

Fot. Lasy Państwowe

W poniedziałkowy wieczór (15 października) w Izbie Gmin w Pałacu Westminster w Londynie złoty medal odebrał nadleśniczy Waldemar Sieradzki. Nadleśnictwo Krynki zostało uhonorowane za opracowanie i wdrożenie „Zintegrowanego systemu kształtowania i udostępniania środowiska naturalnego w Puszczy Knyszyńskiej”. Do tegorocznej edycji konkursu zgłosiło się kilkaset firm i instytucji z całego świata. Państwowe lasy reprezentowali jedynie leśnicy z Polski, którzy zgłosili cztery niezależne projekty. Oprócz Nadleśnictwa Krynki w konkursie udział wzięli leśnicy z nadleśnictw Lidzbark, Jedwabno i Siedlce zdobywając srebrne i brązowe wyróżnienia.

- Medal który przywiozłem jest wyróżnieniem nie tylko leśników z Krynek, ale całych Lasów Państwowych, w których można znaleźć wiele wartych niejednej nagrody przykładów działalności na rzecz ochrony środowiska -
powiedział nadleśniczy Waldemar Sieradzki.

Trzygodzinna ceremonia wręczenia nagród w historycznej Izbie Gmin miała uroczystą oprawę. W gali wzięli udział lordowie w tradycyjnych uniformach, goście ze świata sztuki czy sportu oraz przedstawiciele armii .

Green Apple Environment Award 2010 jest kolejną nagrodą dla leśników z Krynek za aktywność na rzecz ochrony środowiska. Nadleśnictwo zajęło II miejsce w ostatniej edycji konkursu Podlaska Marka Roku.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA