/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Handel drewnem z Azją łatwiejszy dzięki targom MTC Global WoodMart 2010

MTC Poland

Autor: Filip Szołomicki
Źródło: MTC Poland
Data: 2010-11-18


Niekwestionowanym sukcesem zakończyła się pierwsza edycja targów MTC Global WoodMart, organizowanych w stolicy Malezji, Kuala Lumpur przez Malaysian Timber Council.

MTC Global WoodMart 2010MTC Global WoodMart 2010Fot. MTC Poland

Dwudniowe targi MTC Global Woodmart (MGW), odbywające się na terenie prestiżowego Kuala Lumpur Convention Center, przyciągnęły 108 wystawców z Malezji oraz m.in. Australii, Brazylii, Chin, Francji, Ghany, Indii, Indonezji, Kanady, Korei Południowej, Singapuru, Tajlandii i USA.

Targi MTC Global WoodMart to idealna platforma handlowa i okazja do nawiązania współpracy biznesowej z producentami, importerami i dystrybutorami z branży drzewnej w Azji Południowo–Wschodniej. Tegoroczną, inauguracyjną edycję otworzył Tan Sri Bernard Dompok, Minister Planacji i Zasobów Naturalnych Malezji.

Nadszedł właściwy moment, aby w Azji Południowo
-Wschodniej zorganizować taką imprezę, jak MGW. Sama Malezja jest obecnie dużym rynkiem zbytu, importującym produkty drzewne o wartości 640 milionów dolarów rocznie – komentuje pan Cheah Kam Huan, dyrektor zarządzający Malaysian Timber Council.

Malezja to tradycyjny eksporter drewna tropikalnego, upatrujący szansę w rosnącym zapotrzebowaniu na produkty drzewne, w warunkach globalnego i ekologicznie świadomego rynku. Obecnie malezyjskim przedsiębiorcom udaje się skutecznie uzupełniać lokalne zasoby surowcem, sprowadzanym z regionu. To także jeden z celów targów MGW – promocja współpracy branży drzewnej w regionie i  otwarcie jej na globalne rynki.

Piotr Frączek, Project Manager w firmie Pomeranian Timber S.A., uczestnik targów MGW 2010: Malezja uczyniła duży postęp w rozwoju handlu produktami drzewnymi z Polską, od czasu organizacji pierwszych misji handlowych. Inicjatywy Malaysian Timber Council znacznie ułatwiają nawiązanie współpracy z Malezyjskimi firmami. Należy podkreślić, że tamtejsi producenci, oprócz bardzo dobrego stosunku jakości do ceny, oferują też pewność i solidność interesów.

W tegorocznej edycji targów MTC Global WoodMart wzięło udział 7 firm z Polski, które w Kuala Lumpur gościło Malaysian Timber Council. Kolejna edycja targów MGW planowana jest na jesień 2012. Wszystkie firmy, wystawiające się w bieżącej edycji zgłosiły chęć ponownego uczestnictwa. Sądząc po reakcji gości, MTC spodziewa się, że kolejna edycja targów MTC Global Woodmart będzie znacznie większa.

 

***

Zainteresowanych działalnością MTC Poland prosimy o kontakt pod adresem e-mail: mtc.poland@gmail.com

Handel drewnem z Azją łatwiejszy dzięki targom MTC Global WoodMart 2010 (Zdjęcia: 4)

MTC Global WoodMart 2010MTC Global WoodMart 2010MTC Global WoodMart 2010MTC Global WoodMart 2010

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz