/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
RYNEK DIY

Sieć Leroy Merlin otworzyła sklep w Legnicy

Leroy Merlin

Autor:
Źródło: Leroy Merlin
Data: 2010-11-05


4. listopada sieć Leroy Merlin Polska otwarła swój 39 market budowlany. Uroczyste otwarcie odbyło się z udziałem władz miasta Legnicy oraz przedstawicieli miejscowych placówek kulturalnych i społecznych. Wstęgę przecięli m.in. państwo Stanisława i Bogdan Szadurscy, których opinie jako przyszłych klientów sklepu posłużyły za wskazówki do organizacji działów handlowych.

Oferta Leroy Merlin w Legnicy to ok. 35 tys. artykułów z rodziny produktów budowlanych, do majsterkowania, wyposażenia wnętrz oraz ogrodowych. Sklep podzielony został na 13 działów: budowlany, drzewny, elektryczny, narzędzi, wykładzin, glazury i terakoty, sanitarny, hydrauliczny, ogród, metalowy, farb i lakierów, dekoracji, oświetlenia. Do dyspozycji klientów jest 313 miejsc parkingowych i ponad 200 wózków zakupowych różnego rodzaju. Sklep posiada 18 kas z możliwością płacenia zarówno w złotówkach, jak i w euro.

W uroczystości otwarcia sklepu na zaproszenie Christophe'a Dubusa, dyrektora generalnego Leroy Merlin Polska udział wzięli państwo Stanisława i Bogdan Szadurscy. Jest to wyraz wdzięczności za wsparcie udzielone w organizacji działów handlowych sklepowi w Legnicy.

Do spotkania z parą legniczan doszło podczas rutynowego wywiadu klienckiego przeprowadzonego przez pracowników sklepu. Opinie pani Stanisławy i pana Bogdana okazały się na tyle interesujące, że później jeszcze kilkukrotnie z inicjatywy pracowników sklepu dochodziło do wspólnych spotkań, a pozyskane w ten sposób informacje zostały wykorzystane do urządzenia sklepu.

Spotkania z państwem Szadurskimi stały się także dla Leroy Merlin inspiracją do powołania Rady Klientów w sklepie w Legnicy. "Rada powstała w celu wymiany opinii między klientami a pracownikami na temat oferty sklepu", powiedział Bogdan Siłka, dyrektor sklepu Leroy Merlin w Legnicy. Dodał, że spotkania z klientami, w których brał udział, pomogły Leroy Merlin lepiej dostosować ofertę do potrzeb klientów.

Otwarcie sklepu w Legnicy korzystnie wpłynęło na lokalny rynek pracy. "Zatrudniamy 150 osób, głównie z Legnicy i okolic. Ponadto współpracujemy z wieloma lokalnymi firmami, tj. od firmy sprzątającej po rzemieślników świadczących usługi montażowe" - mówi Bogdan Siłka.

Uroczystościom związanym z powstaniem sklepu w Legnicy towarzyszą imprezy okolicznościowe. 4 listopada na legnickim rynku zaplanowano budowę domku do zabawy dla dzieci, który zostanie przekazany wychowankom Domu Dziecka w Legnicy. Dzień później, również na legnickim rynku odbędzie się wystawa "Eko Domów Marzeń" zbudowanych przez uczniów legnickich szkół z materiałów ekologicznych i wtórnych w ramach konkursu ogłoszonego przez Leroy Merlin. Tego dnia w sklepie wystąpi zespół All Sounds Allowed, którego muzycy tworzą dźwięki wykorzystując do tego elektronarzędzia, np. wiertarki czy pilarki.

***

Leroy Merlin to sieć marketów budowlanych rozwijana w Polsce od 1996r. Obecnie liczy 39 wielkopowierzchniowych sklepów, zlokalizowanych wokół aglomeracji miejskich na terenie całego kraju. Sklepy Leroy Merlin oferują szeroki wachlarz towarów z dziedziny budownictwa, majsterkowania, ogrodnictwa, a także wystroju wnętrz. 90 proc. artykułów w ofercie sieci pochodzi od polskich producentów i dystrybutorów. Ofertę uzupełniają usługi związane z budową, remontem, wyposażeniem czy dekoracją wnętrz.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz