/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Fakro chce być światowym liderem w produkcji schodów strychowych

Rzeczpospolita

Autor: skrót. dja
Źródło: Rzeczpospolita
Data: 2010-11-03


Producent okien dachowych Fakro chce w 2012r. być światowym liderem w produkcji schodów strychowych - informuje "Rzeczpospolita". Aby zrealizować plany podboju globalnego rynku spółka planuje budowę fabryki w Brazylii.

Schody strychoweSchody strychoweFot. Fakro

Według informacji udzielonych przez Ryszarda Florka, założyciela i prezesa Fakro, spółka jest obecnie światowym wiceliderem wśród producentów schodów strychowych. W branży szacuje się, że obecnie pierwsze miejsce należy do duńskiej firmy Dolle.

Aby osiągnąć swój cel, Fakro musi zwiększyć swoją aktualną sprzedaż o ok. 30%. Nie powinna mieć z tym problemów, jeżeli uda się jej utrzymać tempo z 2010 roku. W ciągu pierwszych dziesięciu miesięcy tego roku Fakro zwiększyło sprzedaż schodów strychowych o niemal 20% w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Fakro produkuje już schody w swoich zakładach na Ukrainie, skąd trafiają m.in na rynek rosyjski oraz w Chinach, które są zapleczem m.in. dla rynków japońskiego, koreańskiego i malezyjskiego. W przyszłym roku Fakro zamierza zacząć składać schody w zakładzie w Chicago (USA).

Kolejny krok w podboju światowego rynku schodów nowosądecka spółka zamierza zrobić budując fabrykę w Brazylii. Możliwe, że inwestycja szacowana na kilka milionów dolarów ruszy w 2012 roku.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA