/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Nasycalnia Podkładów w Pludrach sprzedana

MSP

Autor: dja
Źródło: MSP
Data: 2010-10-29


Minister Skarbu Państwa sprzedał w drodze aukcji publicznej 85% udziałów spółki Nasycalnia Podkładów Sp. z o.o. z siedzibą w Pludrach.

Maszyna RobelMaszyna RobelFot. Nasycalnia Podkładów Pludry

Nabywcą są Kolejowe Zakłady Nawierzchniowe „Bieżanów” Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, które zapłaciły za udziały 5,918 mln zł. Pozostałe 15% udziałów otrzymają nieodpłatnie pracownicy sprywatyzowanej spółki.

Nasycalnia Podkładów Sp. z o.o. z siedzibą w Pludrach od ponad 80 lat zajmuje się impregnacją drewna, głównie dla potrzeb kolejnictwa. W cyklu produkcyjnym stosuje się impregnację podkładów zgodnie z próżniowo – ciśnieniową metodą Rupinga, dzięki której można osiągnąć możliwie najgłębsze przesycenie danego rodzaju drewna przy minimalnym wchłonięciu cieczy impregnacyjnej (oleju kreozotowego). Dzięki tej metodzie można osiągnąć możliwie najgłębsze przesycenie danego rodzaju drewna przy minimalnym wchłonięciu oleju kreozotowego. Wymiernymi zaletami stosowania omawianej metody jest mniejsze zużycie energii i środka impregnacyjnego oraz krótszy okres nasycania.

Nasycalnia Podkładów w Pludrach jest jednym z czterech polskich producentów elementów drewnianej nawierzchni kolejowej. Głównymi odbiorcami produktów nasycalni są firmy zajmujące się naprawą i budową infrastruktury i nawierzchni kolejowej jak m.in. PKP PLK, ThyssenKrupp Polska, Energoport sp. z o.o.

Firma oferuje szeroką gamę drewnianej nawierzchni kolejowej (podkładów oraz innych elementów nawierzchni kolejowej) oraz produktów drewnianych impregnowanych ciśnieniowo. Ponadto spółka wykonuje usługi nasycania materiałów obcych, nawiercania i zbrojenia podkładów w stalowe elementy nawierzchni torowej, suszenia drewna, produkcji i nasycania słupów teletechnicznych. W ramach dodatkowej działalności od 2008 roku spółka prowadzi tartaczny przerób drewna.

W 2009r. spółka zatrudniała 40 osób i osiagnęła przychody ze sprzedaży na poziomie 10,886 mln zł (2008: 13,954 mln zł) i uzyskała zysk netto w wysokości 0,314 mln zł (2008: 1,028 mln zł).

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA