/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Komunikat nr 1 o przygotowaniach do protestu

Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego

Autor: Bogdan Czemko
Źródło: Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego
Data: 2010-10-28


Propozycje haseł na transparentyPropozycje haseł na transparenty

Komunikat nr 1 o przygotowaniach do protestu

Szanowni Państwo
Przedsiębiorcy i pracownicy przemysłu drzewnego

DREWNO KUPUJE CO NAJMNIEJ 5000 FIRM – SPOTKAJMY SIĘ WSZYSCY W WARSZAWIE 16-go LISTOPADA !


Informujemy, że w dn. wczorajszym odbyło się posiedzenie Komitetu Protestacyjnego, podczas którego omówiono stan przygotowań do naszej manifestacji przeciw niszczącym nasz przemysł działaniom Lasów Państwowych i bezczynności władz, oraz plan dalszych działań. Przekazujemy Państwu w związku z tym następujące informacje:

1. Zgodnie z przekazanym Prezydentowi Miasta Stołecznego Warszawa zgłoszeniem zgromadzenia publicznego, manifestacja odbędzie się jako:

Protest przedsiębiorców I pracowników przeciw niedostatecznym działaniom ze strony rządu Rzeczypospolitej Polskiej, aby zapobiec niszczeniu polskiego przemysłu drzewnego przez monopol Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe i nie uzyskaniu warunków niezbędnych dla jego funkcjonowania, w tym:

- stabilnych warunków zaopatrzenia w surowiec drzewny w roku 2011 i poziomu tego zaopatrzenia  na minimalnym poziomie wynoszącym 80% rocznych potrzeb przedsiębiorstw działających w polskim przemyśle drzewnym,

- stabilnych warunków zaopatrzenia w surowiec drzewny polskich przedsiębiorstw działających w przemyśle drzewnym w oparciu o umowy wieloletnie, gwarantowanych poprzez stosowny zapis w ustawie o lasach,

- stałej kontroli rządu dla wszystkich procedur sprzedaży drewna przez PGL Lasy Państwowe w celu eliminacji możliwości wystąpienia zdarzeń o charakterze korupcyjnym i likwidacji warunków do rozwoju „szarej strefy” w obrocie i przerobie drewna,

- podjęcia przez rząd kroków w celu nie dopuszczenia do zaliczenia pełnowartościowego drewna okrągłego do źródeł energii odnawialnej.
 
Nasza manifestacja z tak zapisanym celem jest już formalnie zarejestrowana. Urząd Miasta Warszawy wystąpił również, na nasz wniosek, o zabezpieczenie ochrony policyjnej tego zgromadzenia. Autokary będą mogły parkować blisko miejsca demonstracji – na ul. Myśliwieckiej.

W odpowiedzi na rozesłane przez nas informacje, do Izby spływają kolejne zgłoszenia firm, które wezmą udział w demonstracji.

2. Komitet zadecydował, że niezależnie od już rozesłanego LISTU OTWARTEGO przygotowana zostanie zwięzła PETYCJA, którą zamierzamy wręczyć Premierowi Donaldowi Tuskowi – do rąk własnych.
3. Organizatorzy przygotują część transparentów i tablic z hasłami. Liczymy, że weźmiecie też własne transparenty. Propozycje haseł – w załączeniu.
4. Podobnie jak w 2008r. wszyscy uczestnicy otrzymają naklejki na ubrania z napisem „STOP samowoli Lasów Państwowych”, które będą identyfikowały uczestników i zapobiegały ewentualnemu domieszaniu się osób trzecich. Każdy otrzyma gwizdek, lub inne „głośne urządzenie.” Zorganizowane zostanie nagłośnienie dla mówców.
5. Na miejscu uruchomimy „polowy sekretariat”, w którym każda zakładowa grupa będzie mogła się zarejestrować i otrzymać identyfikatory, gwizdki itd.
 
Prosimy powyższe informacje potraktować jako wstępne – o wszystkich sprawach organizacyjnych i formalnych będziemy Państwa informować na bieżąco.

Liczymy na szybkie dosłanie zgłoszeń przez wszystkich, którzy jeszcze tego nie zrobili – pamiętajmy, że tylko Wasza liczna obecność na manifestacji da szansę poprawy Waszej sytuacji w 2011r. i latach dalszych.
Równocześnie przypominamy i prosimy, aby informacje o proteście przekazać wszystkim znajomym firmom – aby był on skuteczny, liczy się każdy uczestnik ! Sukces zależy tylko od Was.

W imieniu Komitetu Protestacyjnego
Bogdan Czemko

 

 

Przeczytaj więcej na temat:

Protest branży drzewnej >>>


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz