/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Lasy oddadzą pieniądze do budżetu

CIR

Autor: dja
Źródło: CIR
Data: 2010-10-27


26 października Rada Ministrów przyjęła projekty ustaw z pakietu konsolidacji finansów publicznych, w tym nowelizację ustawy o finansach publicznych oraz ustawę o racjonalizacji zatrudnienia w państwowych jednostkach budżetowych i niektórych innych jednostkach sektora finansów publicznych w latach 2011 i 2013. Projekt obejmuje wykorzystanie przez budżet państwa funduszy wypracowanych przez Lasy Państwowe.

Fot. Drewno.pl

Przyjęte rozwiązania mają wzmocnić sytuację makroekonomiczną oraz wspierać obniżanie deficytu sektora finansów publicznych poniżej 3% PKB, które umożliwią zdjęcie z Polski procedury nadmiernego deficytu. Dodatkowo przewidywane jest obniżenie poziomu długu publicznego oraz kosztów jego obsługi m.in. przez zmniejszenie potrzeb pożyczkowych Skarbu Państwa. W tym celu wybrane jednostki sektora finansów publicznych, m.in. Lasy Państwowe będą obowiązkowo przekazywały wolne środki w depozyt lub zarządzanie ministrowi finansów.

Zatwierdzone przez rząd projekty oprócz konsolidacji wydatków publicznych dotyczą również racjonalizacji zatrudnienia w państwowych jednostkach budżetowych i niektórych innych jednostkach sektora finansów publicznych w latach 2011 i 2013. Przewidziano w nim 10-procentowe zmniejszenie zatrudnienia w sektorze administracji publicznej w stosunku do stanu zatrudnionych pod koniec II kwartału 2010r. Wśród instytucji, w których zmniejszona ma być ilość pracowników nie wymienia się Lasów Państwowych.

Projekty ustaw muszą być jeszcze przegłosowane przez Sejm i Senat.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

No to chyba nie ma się z czego cieszyć? Jeżeli Lasy mają być dojną krową ...

ministra finansów, to można spodziewać się m.in. takich posunięć, jak sprzedaż całości surowca na aukcjach w e-drewno - wyższe ceny drewna uzyskane na aukcjach to więcej kasy również dla publicznego budżetu.

Wojtek [2]Odpowiedz na ten komentarz2010-10-27 18:00:20

Zgłoś nadużycie

brniemy w bagno

Masz racje. W dodatku sprzedaż prowadzona poza lasami spowoduje, że firma zajmująca się sprzedażą wezmie do współpracy kilku więkrzych klijentów a reszta zostanie z ręką w nocniku. Zasady proponowane przez PIGPD gwarantują pewne dostawy tylko dla więkrzych.

rj [60]Odpowiedz na ten komentarz2010-10-28 11:22:18

Zgłoś nadużycie

Teraz będzie nam

Strzeżcie się fałszywych proroków! Jak załatwią lasy to załatwią i nas. Skończy się ukryty, choć ograniczony protekcjonizm monopolisty w stosunku do przemysłu krajowego. Teraz wszyscy będziemy mieli równo czyli na przetargach. W kasie Państwa potrzeba pieniędzy to leśnicy je dadzą również od nas. Czy nie czas skończyć tą wojnę jedynie na rękę niewielkiej grupce ludzi.Zgadzam się nie ma się z czego cieszyć, lasy wydoja my za to zapłacimy - na własne życzenie !!!!!

Wacek [2]Odpowiedz na ten komentarz2010-10-28 11:58:30

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA