/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Wezwanie do ulicznego protestu branży drzewnej

Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego

Autor:
Źródło: Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego
Data: 2010-10-25


Branża drzewna znów wyjdzie na ulice Warszawy. Przez dwa lata rząd nie spełnił swoich obietnic w sprawie zmiany zasad sprzedaży surowca drzewnego. Komitet Organizacyjny Protestu opublikował wezwanie do przedsiębiorców i pracowników przemysłu drzewnego o poparcie i uczestnictwo w proteście zaplanowanym na 16 listopada przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska, na Alejach Ujazdowskich 1/3.

Uliczny protest branży drzewnej w lipcu 2008r.Uliczny protest branży drzewnej w lipcu 2008r.Fot. Drewno.pl

Poznań, dn. 20.10.2010r.
Szanowni Państwo,
Przedsiębiorcy i Pracownicy przemysłu drzewnego

W lipcu 2008r. półtora tysiąca z Was wyszło na ulice Warszawy, aby pokazać niezadowolenie z faktu, że Lasy Państwowe za przyzwoleniem rządu bez skrupułów wykorzystywały swoją monopolistyczną pozycję i dać wyraz swemu zaniepokojeniu o byt Waszych zakładów. Doprowadziło to wtedy do negocjacji, w których uzyskaliśmy konkretną, choć niewystarczającą poprawę warunków zaopatrzenia naszego przemysłu w drewno okrągłe w 2009r. Miał być to początek dalszych korzystnych zmian, tak zapewniał nas rząd. Nic takiego nie nastąpiło. Dalsze 2 lata przyniosły tylko pogorszenie sytuacji Waszych firm, naraziły Was na problemy i straty, zmusiły do coraz większej redukcji miejsc pracy. Kolejne dziesiątki naszych pism i spotkań niewiele dało polskim przedsiębiorcom. Za to pozwolono Lasom Państwowym, szermującym hasłami o wolnym rynku, stworzyć warunki do ekspansji w Polsce naszych konkurentów spoza granic kraju, którzy ciesząc się u siebie stabilnością zaopatrzenia, o jakiej my możemy tylko marzyć, dodatkowo uzyskali u nas nowe możliwości i rynki. Potem po raz kolejny w zaciszu rządowych gabinetów narzucono nam wyniszczający system sprzedaży drewna na 2011r, nawet nie próbując zaprosić nasz przemysł do tych rozmów.

Czy więc tępienie polskich przedsiębiorstw jest celem polityki rynkowej Lasów Państwowych i polskiego rządu?
Czy jesteśmy skazani na wyniszczenie przez szalone wzrosty cen kreowane przez loteryjny system sprzedaży drewna, przez braki i niepewność zaopatrzenia w ten surowiec?
Jeśli się na to godzimy, to pora likwidować zakłady. Jeśli nie – bo to przecież Wasz dorobek, często całego życia i Wasze miejsca pracy – to raz jeszcze musimy się zebrać w Warszawie i naprawdę poważnie zaprotestować. Jak widać z licznych przykładów, tylko taka droga daje jakiekolwiek efekty.

A więc, wobec wyczerpania wszelkich możliwości pokojowych działań, pozostaje nam tylko jeden, już raz wypróbowany sposób obrony:


PUBLICZNY PROTEST NA ULICACH WARSZAWY.
Odbędzie się on w dniu 16 listopada przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska, na Alejach Ujazdowskich 1/3. Rozpoczynamy o godzinie 12.00.


Szanowni Koleżanki i Koledzy !

Nikogo z Was nie możemy ani nie chcemy zmuszać, aby jechał do Warszawy, jeśli sam nie zechce. To ma być Wasza demonstracja. Jeśli jej nie poprzecie i nie przyjedziecie - po prostu się nie odbędzie. Wtedy nic się nie zmieni. Wiemy jednak, że na wielu już możemy liczyć. Nie pozwólcie więc, aby to oni musieli walczyć o lepsze życie również dla Was.
Pokażmy naszą jedność – jedność zakładów dużych i małych, producentów tarcicy, palet, wyrobów ogrodowych, płyt i innych produktów przerobu drewna. Pracodawców i pracowników

Załączamy druk OŚWIADCZANIA, którego wypełnienie i odesłanie dowolną drogą na nasz adres potwierdzi Waszą i Waszych pracowników obecność na tej demonstracji. Prosimy o SZYBKIE przekazanie tych oświadczeń – ułatwi to prace organizacyjne.
Załączamy też treść LISTU OTWARTEGO, który w Waszym imieniu wysyłamy do rządu, parlamentarzystów i mediów. Przedstawiamy w nim naszą sytuację i wyjaśniamy raz jeszcze przyczyny naszego protestu.

Prosimy o dalsze rozpowszechnianie przesłanych Wam materiałów tak, aby trafiły do wszystkich przedsiębiorców naszej branży, których znacie. Liczymy również na ich współpracę.

KOMITET ORGANIZACYJNY PROTESTU w składzie: Sławomir Wrochna (przewodniczący), Andrzej Górski, Jerzy Baluta, Zbigniew Łącki, Longin GraczkowskiProsimy o jak najszybsze wypełnienie i przesłanie OŚWIADCZENIA     !!!  

POBIERZ oświadczenie >>>

Więcej informacji na temat protestu branży drzewnej znajdziesz TUTAJ >>>


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz