/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Leśnicy złożyli w Sejmie ponad 200 tys. podpisów osób popierających ich protest

Lasy Państwowe

Autor: oprac. dja
Źródło: Lasy Państwowe
Data: 2010-10-20


Delegacja składająca się z szefów central związkowych w Lasów Państwowych i stowarzyszenia "Ruchu Obrony Lasów Polskich", złożyła na ręce Marszałka Sejmu RP, Grzegorza Schetyny petycję i pakiet 207 tys. podpisów osób, popierających protest leśników wobec włączenia PGL Lasy Państwowe do sfery budżetowej.

Fot. Kpalion, CC

Z delegacją leśników, którym przez czas pobytu w Sejmie towarzyszył dyrektor generalny LP, Marian Pigan, spotkali się również przewodniczący Klubu Parlamentarnego PSL, Stanisław Żelichowski i przewodniczący Klubu Parlamentarnego PO, Tomasz Tomczykiewicz. Żelichowski powiedział, że podziela punkt widzenia leśników, ale jako członek koalicji, musi także współpracować z koalicjantem. Szef KP PSL poinformował, że po wycofaniu ustawy o włączeniu LP do sektora finansów publicznych, trwa praca nad nowym projektem. Pracuje nad nim zespół, w którym uczestniczą Ministerstwo Środowiska, Ministerstwo Finansów oraz Dyrekcja Generalna LP. Stanisław Żelichowski odradzał również forsowanie pomysłu referendum, które jego zdaniem nie będzie łatwo zorganizować, a jego wynik jest trudny do przewidzenia.

Według relacji Kazimierza Ulenieckiego, przewodniczącego Krajowej Sekcji Pracowników Leśnictwa NSZZ „Solidarność”, spotkanie, które miało miejsce u Tomasza Tomczykiewicza odbyło się w miłej atmosferze, a szef Klubu PO sprawiał wrażenie dobrze poinformowanego o problemie.

Równolegle ze spotkaniem  przed budynkiem Sejmu odbywała się manifestacja leśników. Wśród flag związkowych i LP wybijało się hasło: "LASY PAŃSTWOWE W FINANSACH PUBLICZNYCH = UPADŁOŚĆ –> PRYWATYZACJA".

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz