/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Stolbud Włoszczowa dla Angel Wings

Stolbud Włoszczowa

Autor:
Źródło: Stolbud Włoszczowa
Data: 2010-10-20


Stolbud Włoszczowa dostarczyła 1000 okien do prestiżowego kompleksu Angel Wings powstającego we Wrocławiu. Ta imponująca inwestycja w centrum miasta obejmuje luksusowe apartamentowce, biurowce oraz budynki handlowo-usługowe. Wyróżnia się nowoczesnym charakterem i niekonwencjonalnymi rozwiązaniami architektonicznymi.

Zdjęcia z budowy kompleksu Angel Wings we WrocławiuZdjęcia z budowy kompleksu Angel Wings we WrocławiuFot. Angel Wings

Kompleks Angel Wings jest wyjątkową inwestycją, zarówno pod względem rozmiarów, nowoczesnych rozwiązań jak i niezwykle atrakcyjnej lokalizacji. Inwestorem przedsięwzięcia jest spółka Wings Development. Projekt zabudowy został opracowany przez światowej sławy biuro architektoniczne Gottesman-Szmelcman Architecture SARL. Założeniem projektantów było przedstawienie Angel Wings jako odzwierciedlenia nowego, rozwijającego się Wrocławia. W realizacji projektu wykorzystywane są najlepsze materiały sprawdzonych marek, wśród nich drewniana stolarka okienna firmy Stolbud Włoszczowa.

Prywatna enklawa w centrum miasta
Kompleks Angel Wings ma bardzo atrakcyjne położenie. Jest usytuowany w centrum Wrocławia między ulicą Traugutta a brzegiem rzeki Oławy. Lokalizacja ta umożliwia łatwy dostęp do ośrodków i instytucji, które na ogół są umiejscowione w pobliżu centralnej części miasta. Przepływająca w pobliżu rzeka znacząco uatrakcyjnia otoczenie przełamując typowo miejski krajobraz. Architekci starali się, by przyszli mieszkańcy kompleksu mieli zagwarantowany komfort i bezpieczeństwo. W tym celu zastosowano m.in. drewnianą stolarkę okienną o podwyższonej izolacyjności akustycznej. Wybrane przez wykonawcę okna Plus firmy Stolbud Włoszczowa mają wysoki współczynnik Rw do 42dB, co sprawia, że do wnętrza apartamentów nie docierają odgłosy miejskiego zgiełku. Dzięki dźwiękoszczelnej stolarce apartamenty Angel Wings, choć usytuowane w samym środku miasta, są oazą ciszy i spokoju.

- Kompleks Angel Wings jest jedną z największych i najnowocześniejszych inwestycji we Wrocławiu. Jesteśmy dumni, że do jej realizacji wykorzystano stolarkę naszej firmy, a tym samym doceniono jej jakość i walory użytkowe – mówi Daniel Sieczka Manager ds. Kontraktu z firmy Stolbud Włoszczowa.

Poza walorami technicznymi okna Plus charakteryzują się również atrakcyjną estetyką. Wykonane z sosnowego drewna lakierowanego w kolorze kasztana stanowią efektowne uzupełnienia nowoczesnej fasady wykończonej płytami z piaskowca, blachą elewacyjną tytan-cynk oraz drewnem. Stolarka ta ma klasyczny wzór, który doskonale skomponuje się z aranżacją wnętrz apartamentów opartą na połączeniu przestrzeni, funkcjonalności i prostych form.

Przestrzeń Angel Wings została rozplanowana w taki sposób, aby wszyscy mieszkańcy czuli się w niej swobodnie i bezpiecznie, a jednocześnie nie byli odcięci od reszty miasta. Kompleks będzie pilnowany przez wykwalifikowanych ochroniarzy, ale pozostanie otwarty, co znacząco wyróżni go spośród innych, pilnie strzeżonych, zamkniętych osiedli, powstałych w ostatnich latach we Wrocławiu. Każdy będzie mógł spacerować po nadrzecznej promenadzie, wewnętrznych dziedzińcach i placach wśród zieleni, stanowiącej według założeń projektu dominujący element krajobrazu. Tarasy budynków opadające kaskadowo w kierunku rzeki wyróżnią kompleks oryginalnym i nowoczesnym wyglądem. Ukryte pomiędzy nimi zaciszne skwery będą doskonałym miejscem na odpoczynek. W centralnej części Angel Wings powstanie niewielki rynek z fontanną i ogrodem, a wokół niego markowe butiki, restauracje, gabinety SPA, sk lepy delikatesowe, galerie sztuki. Wszystkie te rozwiązania mają na celu zapewnienie przyszłym mieszkańcom jak najlepszych warunków. Unikalna forma zabudowy, jej atrakcyjne położenie oraz funkcjonalny charakter sprawiają, że kompleks Angel Wings już teraz cieszy się dużym zainteresowaniem. Według planu na przyszłych mieszkańców będzie czekało ok. 1000 apartamentów o powierzchni od 30 do 200 m² wykończonych w trzech standardach: Investor, Silver i Gold. Standardy Silver i Gold będą dodatkowo dostępne w dwóch stylach: Modern i Electic.

Stolbud Włoszczowa dla Angel Wings (Zdjęcia: 2)

Zdjęcia z budowy kompleksu Angel Wings we WrocławiuZdjęcia z budowy kompleksu Angel Wings we Wrocławiu

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA