/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Przedwojenna spółka chce pozwać Lasy Państwowe

Autor: oprac. dja
Źródło: Polska The Times
Data: 2010-10-12


Spadkobiercy spółki Hel - Kąpielisko Morskie sp. z o.o. zamierzają pozywać do sądów obecnych właścicieli terenów na Półwyspie Helskim. Wśród nich znajdują się m.in. Lasy Państwowe - pisze "Polska The Times".

Fot. Drewno.pl

Działająca przed wojną spółka kupiła tereny na helskim cyplu, zbudowała tu przystań i dom zdrojowy. W 1935 r. prezydent Ignacy Mościcki wydał dekret o tzw. rejonie umocnionym. Zgodnie z jego przepisami Hel został zmilitaryzowany, status ten został utrzymany również po wojnie. Dopiero kilku lat temu strefa ta została "zdemilitaryzowana".

"Sprawa jest na dobrej drodze, bo udało nam się zebrać już wszystkie zaginione dokumenty" - twierdzi Jan Żółtowski, pełnomocnik spadkobierców. "Staramy się o wpis do Krajowego Rejestru Sądowego i reaktywację spółki Hel - Kąpielisko Morskie sp. z o.o. Wówczas skierujemy roszczenia o odzyskanie utraconych terenów".

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

A MOŻE...

A może cofnijcie się jeszcze bardziej wstecz. Może od razu do Mieszka I. Po co się rozdrabniać. I radzę to zrobić wszystkim tym ,którzy uważają że nie robiąc nic, coś im się należy.

Jacek [3]Odpowiedz na ten komentarz2010-10-15 11:56:04

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz