/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

DREMASILESIA-MEBELTECHEXPO: Boom na Górnym Śląsku

MTP

Autor: Jacek Obarski
Źródło: MTP
Data: 2010-10-11


W dniach 1-3 października w Katowicach odbyła się IV edycja Targów Maszyn i Narzędzi do Obróbki Drewna DREMASILESIA-MEBELTECHEXPO 2010. Impreza została zorganizowana wspólnie przez Międzynarodowe Targi Poznańskie i Międzynarodowe Targi Katowickie.

Fot. MTP

W tym roku ponad 60 firm - producentów i dostawców zaprezentowało się na 2800 m2 powierzchni wystawienniczej. Zakres oferty targowej obejmował przede wszystkim te maszyny oraz urządzenia stolarskie, które pomagają w codziennej realizacji małych i większych zleceń. Nie zabrakło także komponentów i akcesoriów, a także chemii do drewna. Ciekawą ekspozycję odwiedziło łącznie 2257 osób z branży (o 28 proc. więcej niż w ubiegłym roku), które poszukują innowacyjnych rozwiązań dopasowanych do potrzeb mikro, małych i średnich firm.

- Biorąc pod uwagę liczbę przybyłych gości oraz jakość rozmów na stoiskach - tegoroczna edycja targów DREMASILESIA-MEBELTECHEXPO była najprawdopodobniej najlepszą w ich historii - mówi Hanna Ochnik-Pawłowska, koordynator projektu ze strony Międzynarodowych Targów Poznańskich. Tą pozytywną opinię podzielają także biorący udział w targach wystawcy wskazując na bardzo dobrą atmosferę, sporą frekwencję oraz wysoką jakość odbytych rozmów biznesowych. - Świetnie zorganizowane targi skupiające generalnie okoliczne zakłady i przedsiębiorstwa zajmujące się obróbką drewna […] miały również na celu pomóc w wyborze maszyn dla osób zakładających działalność oraz korzystających z dotacji unijnych - mówi  Krzysztof Kukorowski z firmy KMA-MASZYNY.

Podczas targów nie zabrakło także dodatkowych atrakcji, a wśród nich pokazów sztuki parkieciarskiej, które odbyły się w ramach „Warsztatów parkieciarskich… na żywo”. Zorganizowane przez Stowarzyszenie Parkieciarze Polscy wydarzenie cieszyło się zainteresowaniem ze strony uczniów szkół o profilu technicznym, a także ze strony osób zawodowo związanych z zawodem parkieciarza.

Odwiedziny katowickiej imprezy opłaciły się również osobom uczestniczącym w konkursie „Zbuduj Wieżę i wygraj”, który zorganizowało Wydawnictwo KD MEDIA – wydawcy Kuriera Drzewnego. Ufundowane przez firmę ITA TOOLS z Krakowa frezarki (CMT Orange Tools) wygrali Stanisław Malik z Dąbrowy Górniczej oraz Paweł Wawrzyniak z Łuszkowa osiągając najwyższy, remisowy wynik.

Pozytywne rezultaty spotkania dla branży z Górnego Śląska wskazują na prostą drogę jego rozwoju kierunku regionalnych, domowych targów przynoszących dużą satysfakcję z uczestnictwa. Są one doskonałym uzupełnieniem kalendarza targowego, gdzie na kilka miesięcy po zakończeniu poznańskich targów istnieje możliwość spotkania przedstawicieli branży z ich dostawcami. Już teraz Międzynarodowe Targi Poznańskie, współorganizator spotkania w Katowicach, zapraszają na Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA, które odbędą się w dniach od 29 marca do 1 kwietnia 2011 roku w Poznaniu. Równolegle trwać będą Międzynarodowe Targi Komponentów do Produkcji Mebli FURNICA stanowiące cenne źródło wiedzy na temat nowości dedykowanych branży meblarskiej.

DREMASILESIA-MEBELTECHEXPO 2010 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz