/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Trion obniżył kapitał

Trion

Autor:
Źródło: Trion
Data: 2010-10-08


Sąd Rejonowy w Bydgoszczy zarejestrował obniżenie kapitału zakładowego TRION S.A. Obecnie wynosi on 34,003 mln zł (0,74 zł na akcję).

Obniżenie kapitału to część programu restrukturyzacji jaki akcjonariusze spółki zaakceptowali we wrześniu. Operacja ta jest pierwszym krokiem w programie naprawczym Grupy TRION sprowadzającym się w pierwszym etapie do obniżenia kapitału zakładowego i tym samym do pokrycia wygenerowanych strat w okresach ubiegłych.

Drugi etap programu oddłużeniowego spółki, którego wyrazem jest zaplanowane na dzień 8 października 2010r. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy polega z jednej strony na objęciu akcji nowej emisji z podwyższenia kapitału (z jednoczesnym uprzednim obniżeniem kapitału zakładowego) przez nowych inwestorów, a z drugiej strony na oddłużeniu Grupy i spłacie zobowiązań, która zaproponowana zostanie wierzycielom spółki TRION S.A poprzez objęcie akcji z podwyższenia kapitału zakładowego w spółce TRION S.A. Przeprowadzenie nowej emisji akcji serii S w drodze subskrypcji prywatnej z wyłączeniem prawa poboru bardzo usprawni i przyspieszy proces restrukturyzacji spółki. W ocenie zarządu w obecnej sytuacji firmy jest to najbardziej efektywna metoda pozyskania środków, której przeprowadzenie powinno skutkować istotnym wzrostem jej wartości.

Kolejne działania w ramach programu naprawczego rozpoczną etap wieńczący proces obniżenia i podwyższenia kapitału zakładowego spółki i przewidują przeprowadzenie nowej emisji akcji TRION S.A. z prawem poboru dla akcjonariuszy spółki, z atrakcyjną ceną emisyjną w celu pozyskania kapitału na rozwój operacyjny i biznesowy grupy.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz