/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

RDLP w Olsztynie: Audyt FSC na piątkę

Lasy Państwowe

Autor: Adam Pietrzak
Źródło: Lasy Państwowe
Data: 2010-10-08


Audytor przeprowadzający kontrolę w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych nie miał zastrzeżeń do prowadzonej przez nią gospodarki leśnej.

Fot. Drewno.pl

4 października RDLP w Olsztynie otrzymała raport z audytu okresowego za bieżący rok. Audyt dotyczył odpowiedzialnej gospodarki leśnej i był prowadzony zgodnie ze standardami FSC (Forest Stewardship Council).

Audytorzy z krakowskiej firmy Nepcon poinformowali w raporcie, że zamknęli wszystkie polecenia działań korygujących, które wydali po przeprowadzeniu ubiegłorocznego audytu okresowego. Innymi słowy, w ciągu roku Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Olsztynie zastosowała się do wszystkich zaleceń instytucji certyfikującej.

Co równie ważne, w raporcie z audytu okresowego za bieżący rok firma Nepcon nie sformułowała żadnych nowych poleceń działań korygujących. Audytorzy przekazali Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie jedynie tzw. obserwacje z przeprowadzonego we wrześniu audytu. Są one formą komunikacji między instytucją certyfikującą, a certyfikowaną. Nie oznaczają niezgodności ze standardami odpowiedzialnej gospodarki leśnej.

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Olsztynie posiada certyfikat Forest Stewardship Council (FSC), co jest gwarancją prowadzenia odpowiedzialnej gospodarki leśnej. Certyfikat podpisany 12 września 2008 r. nosi numer SW-FM/COC-003430 i jest ważny do 11 września 2013 r. Dokument potwierdza, że gospodarka leśna prowadzona na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie uwzględnia jednocześnie aspekty ekonomiczne, społeczne i ekologiczne.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA