/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Zorka - producent mebli z certyfikatem FSC

NEPCon

Autor:
Źródło: NEPCon
Data: 2010-09-29


W ramach programu SmartWood organizacji Rainforest Alliance, NEPCon wykonał audyt w firmie Zorka Sp. z o.o. w Jeleniej Górze. W efekcie wykonanej oceny kontroli pochodzenia produktu przyznano firmie certyfikat FSC (Forest Stewardship Council) o numerze SW-COC-005121, obowiązujący w okresie od 27.09.2010r. do 26.09.2015r.

Zakład w Jeleniej GórzeZakład w Jeleniej GórzeFot. Jelonka.com / Zorka

Firma Zorka powstała w roku 1950. Swoją działalność zaczynała od produkcji zabawek z drewna, wśród których dominowały wózki z klockami i kasety edukacyjne. W latach 70-tych rozpoczęła produkcję galanterii drzewnej (półek ściennych, wieszaków, szafek na płyty CD, stojaków do wina, luster, leżaków i wielu innych), natomiast rok 2004 to początek produkcji dużych mebli, m.in. szafek nocnych, stolików, łóżek młodzieżowych i dziecięcych. Meble wytwarzane są z drewna litego i materiałów drewnopochodnych takich jak płyta MDF i wiórowa oraz malowane farbami kryjącymi.

W roku 1980 Zorka rozpoczęła i do dziś nieprzerwanie rozwija współpracę z firmą IKEA. W roku 2007 Spółdzielnia Pracy została przekształcona w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.

Zorka posiada dwa zakłady produkcyjne w Cieplicach i Sobieszowie - dzielnicach Jeleniej Góry, w których zatrudnia około 250 osób. Na lata 2010/2011 zaplanowano budowę nowego zakładu w Jeleniej Górze i dalszy wzrost zatrudnienia i produkcji.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA