/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

W przyszłym roku Lasy nie planują zmian systemu sprzedaży

Lasy Państwowe

Autor: dja
Źródło: Lasy Państwowe
Data: 2010-09-22


Lasy Państwowe nie zamierzają rezygnować ze sprzedaży drewna poprzez aukcje internetowe, czego domaga się część przedsiębiorstw branży drzewnej.

Fot. Drewno.pl

Na spotkaniu w Rogowie, dyrektor generalny LP Marian Pigan zapowiedział, że w przyszłym roku proporcje wolumenów drewna sprzedawanych na portalu e-drewno oraz w Portalu Leśno-Drzewnym zostaną zachowane. Oznacza to, że połowa surowca drzewnego przeznaczonego do sprzedaży dla przemysłu, trafi na internetowe aukcje "e-drewno". Druga połowę LP będą sprzedawać w ramach przetargu ograniczonego prowadzonego poprzez Portal Leśno-Drzewny.

W 2011r. podniesione zostanie natomiast wymagane wadium. Od przyszłego roku jego wysokość ma być uzależniona od wartości zakupu i wynosić będzie od 4 do 120 tys. zł. Zmiana ma na celu wyeliminowanie licytowania drewna bez zamiaru jego zakupu, tylko po to by zaszkodzić konkurencji (podbić cenę lub zablokować dostęp do surowca).

W przyszłym roku ma zostać wdrożony centralny system informatyczny, dzięki któremu wszystkie regionalne dyrekcje Lasów Państwowych będą miały dostęp do informacji o gwarancjach bankowych złożonych przez przedsiębiorców. Nie będzie więc już trzeba przesyłać dokumentów gwarancyjnych pomiędzy dyrekcjami w przypadku, gdy przedsiębiorca kupuje drewno w różnych RDLP. 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

i co dalej

mieszko [13]Odpowiedz na ten komentarz2010-09-27 08:25:15

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA