/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Zapraszamy na targi DREMASILESIA – MEBELTECHEXPO 2010

MTP

Autor: Jacek Obarski
Źródło: MTP
Data: 2010-09-22


W dniach 1-3 października w Katowicach odbędą się IV Targi Maszyn i Narzędzi do Obróbki Drewna DREMASILESIA – MEBELTECHEXPO 2010, które dostarczą wielu ważnych informacji na temat najnowszych rozwiązań dedykowanych małym i średnim zakładom stolarskim.

Ubiegłoroczna edycja targów przyciągnęła prawie 2000 profesjonalistówUbiegłoroczna edycja targów przyciągnęła prawie 2000 profesjonalistówFot. MTP

W Katowicach warto być

Targi DREMASILESIA - MEBELTECHEXPO są wspólnie organizowane przez Międzynarodowe Targi Katowickie oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie po raz czwarty, pod honorowym patronatem Stowarzyszenia Producentów Maszyn, Urządzeń i Narzędzi do Obróbki Drewna DROMA.

- Jesienne spotkanie w Katowicach jest bardzo dobrą okazją dla naszego Stowarzyszenia do potrzymania istniejących i nawiązania nowych kontaktów biznesowych. Targi te są również szansą na prezentację rozwiązań technologicznych pozwalających osiągać korzystne efekty produkcyjne pod względem wydajności i jakości - mówi Andrzej Półrolniczak, prezes zarządu Stowarzyszenia DROMA.

Poprzednie edycje targów pokazały, że są one ważnym uzupełnieniem kalendarza spotkań dla profesjonalistów z regionu Górnego Śląska, poszukujących kontaktów z dostawcami oraz producentami maszyn i narzędzi do obróbki drewna, na kilka miesięcy po zakończeniu poznańskich targów DREMA.

Co ciekawego na targach?
W tym roku swój udział w targach potwierdziło ponad 50 firm, które zaprezentują swoje propozycje na 2800 m. kw. powierzchni wystawienniczej. Ciekawą i innowacyjną maszynę zaprezentuje firma SCM Group Polska w postaci uniwersalnego, sterowanego numerycznie centrum do wiercenia i wykonywania wpustów z jedną głowicą. Jej głównymi zaletami są łatwość użytkowania, kompaktowe wymiary oraz przystępna cena.

Kolejną interesującą nowością prezentowaną na targach będzie głowica frezowa HEDGEHOG czeskiej marki Benmet do połączeń na wczepy klinowe. Tego rodzaju narzędzia oraz ofertę kompletnego wyposażenia zakładów drzewnych prezentować będzie firma PENNY DOBROSZYCE. Firma AHS Polska zaprezentuje najnowocześniejsze rozwiązania w dziedzinie ułatwienia transportu bliskiego. Z kolei Agencja AMK pokaże jedną z najbardziej zaawansowanych frezarek z niepowtarzalną funkcją frezowania gniazda pod złączkę Clamex P.

Na stoiskach targowych, oprócz oferty obrabiarek i narzędzi przydatnych w jednostkowej produkcji, zobaczymy materiały ścierne, instalacje odpylające, propozycje chemii do drewna, sprzęt lakierniczy oraz ofertę urządzeń suszarniczych.

Pokazy dla parkieciarzy
Podczas targów w Katowicach zostaną zaprezentowane najnowocześniejsze techniki układania podłóg w ramach II Warsztatów Parkieciarskich … na Żywo. Wydarzenie jest zainicjowane przez Stowarzyszenie Parkieciarze Polscy, które w tym roku po raz pierwszy wnosi swój wkład w budowanie programu jesiennych targów podkreślając ich atrakcyjność dla branży wykonawców usług parkieciarskich. Podczas Warsztatów prezentowane będą metody mierzenia warunków technicznych podkładu, szlifowanie podłoża oraz przyklejanie i olejowanie parkietów.

Cenne nagrody dla najlepszych
Wizyta na targach oznacza także możliwość wygrania cennych nagród w konkursie zorganizowanym przez Wydawnictwo KD MEDIA (wydawca Kuriera Drzewnego), odbywającego się pod hasłem „Zbuduj wieżę i wygraj”. Konkurs polega na zbudowaniu jak najwyższej wieży z drewnianych klocków. Każdego dnia podczas targów zostanie wyłoniony zwycięzca, który otrzyma nagrodę w postaci frezarki CMT7E, marki CMT. Organizatorzy przygotowali także upominki w postaci cyrkli do wycinania kół i elips przy pomocy ręcznej frezarki górnowrzecionowej. Nagrody główne i pocieszenia sponsorują firmy ITA TOOLS z Krakowa oraz KD MEDIA.

Dojazd, hotele i wstęp
Targi DREMASILESIA - MEBELTECHEXPO mają regionalny charakter, niemniej jednak organizatorzy zapraszają do ich odwiedzenia także profesjonalistów spoza Górnego Śląska. Lokalizacja Międzynarodowych Targów Katowickich oferuje bardzo dobry dojazd samochodem, koleją, autobusem, a także liniami lotniczymi. Z szerokiej oferty noclegów w katowickich hotelach powinni być zadowoleni goście poszukujący usług o zróżnicowanym standardzie.

Targi czynne będą w godzinach od 10.00 do 17.00 (w ostatnim dniu - 3 października - do 16.00). Wstęp dla zarejestrowanych zwiedzających kosztuje jedyne 5 zł. Rejestracji można dokonać na miejscu przy punktach kasowych, lub już teraz za pośrednictwem Internetu na stronie www.dsm.katowice.pl. Rejestracja przez Internet pozwoli zaoszczędzić czas potrzebny na wypełnienie ankiety na miejscu oraz gwarantuje otrzymywanie bieżących informacji o targach bezpośrednio na skrzynkę e-mailową.

Październikowe spotkanie branży drzewnej i meblarskiej w Katowicach jest cenione przez wystawców i odwiedzających je profesjonalistów za wysoką jakość nawiązywanych kontaktów oraz atmosferę sprzyjającą rozmowom handlowym. Jesienna wizyta w Katowicach rekomendowana jest nie tylko właścicielom istniejących już firm stolarskich, którzy myślą o rozwoju swojego biznesu. Także osoby poszukujące pomysłów na własną działalność gospodarczą w różnych sektorach branży drzewnej i meblarskiej znajdą na tegorocznych targach DREMASILESIA - MEBELTECHEXPO potencjał cennej wiedzy będącej podstawą do budowania przewagi konkurencyjnej.

Kiedy i gdzie?
Targi Maszyn i Narzędzi do Obróbki Drewna DREMASILESIA - MEBELTECHEXPO 2010
1 - 3 października 2010, Katowice, od g. 10.00 - 17.00 ( 03.10 - do g. 16.00)
Teren Międzynarodowych Targów Katowickich
ul. Bytkowska 1B, 40 - 955 Katowice

Ceny biletów:
10 zł - bez rejestracji
5 zł - dla zarejestrowanych zwiedzających

Więcej informacji: www.dsm.katowice.pl

Zapraszamy na targi DREMASILESIA – MEBELTECHEXPO 2010 (Zdjęcia: 4)

Ubiegłoroczna edycja targów przyciągnęła prawie 2000 profesjonalistówNa targach zobaczymy wiele rozwiązań pozwalających usprawnić codzienną pracęFrezarka ZETAPokazy dla parkieciarzy

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz