/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Indonezyjskie meble z certyfikatem legalności

NEPCon

Autor: oprac. dja
Źródło: NEPCon
Data: 2010-09-20


Indonezyjska filia koncernu ScanCom, jednego z największych na świecie producentów i hurtowników mebli zewnętrznych uzyskała niedawno weryfikację legalności pochodzenia produktu (VLO). Weryfikacji dokonało Rainforest Alliance.

Fot. ScanCom

Zgodnie z polityką Rainforest Alliance weryfikacja legalności powinna stanowić pierwszy krok w kierunku uzyskania certyfikatu FSC. ScanCom Internationa A/S prowadzący działalność m.in. w Hongkongu, Wietnamie, Brazylii, USA i Europie jest od dawna zaangażowany w sprawę pozyskiwania drewna z legalnych i zrównoważonych źródeł. Sześć różnych filii tego koncernu posiada certyfikaty kontroli pochodzenia produktu FSC.

Choć proces weryfikacji indonezyjskiej filii ScanCom okazał się skomplikowany nie ma wątpliwości, że zainwestowane w niego środki i czas przyniosą znaczące korzyści. Dzięki weryfikacji firma uzyskała m.in. prawo do korzystania ze znaku Rainforest Alliance Verified™ dla celów promocyjnych. Rosnące zainteresowanie detalistów drewnem pochodzącym z legalnych i odpowiedzialnych źródeł sprawia, że działalność przedsiębiorstw takich jak ScanCom Indonesia stanowi nie tylko powód do dumy. Jest to także dobry biznes.
 
„Popyt na legalne i kompleksowo zweryfikowane produkty rośnie błyskawicznie. Jeśli pozostaniemy niewrażliwi na zmieniające się potrzeby rynku stracimy naszą konkurencyjność” mówi Charlotte Korn -Dyrektor Zarządzający PT ScanCom Indonesia.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że działania ScanCom Indonesia okażą się bodźcem do rozwoju dla indonezyjskiej gospodarki leśnej. Zwrot w stronę legalnej i bardziej odpowiedzialnej działalności niewątpliwie ułatwiłby indonezyjskim przedsiębiorcom dostęp do globalnego rynku produktów drzewnych. Taka sytuacja miała już miejsce w Wietnamie, gdzie ScanCom jako jeden z pionierów zainicjował certyfikację swojej działalności. Dziś certyfikacja kontroli pochodzenia produktu FSC stała się tam przemysłowym standardem.

ScanCom International A/S została założona w 1995 w Danii. Przedsiębiorstwo specjalizuje się w produkcji szerokiej gamy mebli ogrodowych wytwarzanych z drewna, metalu i petanu. Produkcja realizowana jest głównie w Wietnamie, Indonzji i Brazylii.

ScanCom jest obecnie jednym z największych światowych producentów mebli przeznaczonych do ogrodów i na plażę. Zatrudnia bezpośrednio ok. 5.000 pracowników oraz ok. 30.000 pracowników kontraktowych.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz