/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Deklaracja wspólnych działań na rzecz zrzeszeń leśnych

Autor:
Źródło: Ministerstwo Środowiska
Data: 2010-09-15


14 września w Ministerstwie Środowiska podpisano Porozumienie w sprawie podjęcia wspólnych działań na rzecz powstania zrzeszeń leśnych, pomocy już istniejącym zrzeszeniom oraz powołania Krajowego Związku Zrzeszeń Leśnych. W spotkaniu wzięli udział podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska, Janusz Zaleski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Artur Ławniczak, Prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych, Wiktor Szmulewicz oraz Zastępca Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych, Grzegorz Furmański.

Sygnatariusze porozumieniaSygnatariusze porozumieniaFot. Ministerstwo Środowiska

Zgodnie z przyjętą deklaracją Ministerstwo Środowiska, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krajowa Rada Izb Rolniczych i Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe zobowiązały się m.in. do wzajemnej współpracy przy powołaniu Krajowego Związku Zrzeszeń Leśnych (KZZL), organizowaniu wspólnych konferencji i seminariów, a także do podejmowania inicjatyw wspierających zrzeszenia leśne w zakresie merytorycznym, administracyjnym i organizacyjnym.

Do zadań Ministra Środowiska należeć będą przewidziane w porozumieniu działania, zwłaszcza w zakresie współpracy merytorycznej i informacyjnej ze zrzeszeniami leśnymi.

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi będzie współpracował ze stronami porozumienia przy stwarzaniu lepszych warunków do dobrowolnego zrzeszania się właścicieli lasów prywatnych w zakresie merytorycznym, administracyjnym i organizacyjnym.

Z kolei Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe będzie uczestniczyć w prowadzeniu doradztwa leśnego, w szczególności wsparcia merytorycznego przy planowaniu i realizacji zadań gospodarki leśnej. Będzie również dostarczać wiedzy i informacji z zakresu leśnictwa.

Krajowa Rada Izb Rolniczych (KRIR) zobowiązała się współpracować z MŚ, MRiRW oraz PGL LP w celu wspierania Krajowego Związku Zrzeszeń Leśnych, a także innych zrzeszeń leśnych, w zakresie merytorycznym, administracyjnym i organizacyjnym.

Porozumienie zostało zawarte na czas nieokreślony.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz