/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Abra: Większa sprzedaż mebli podczas wakacji

Abra

Autor: Agnieszka Szybowska-Mróz
Źródło: Abra
Data: 2010-09-15


Okres wakacyjny był dla sieci meblowej Abra pomyślny. W okresie czerwiec – sierpień 2010 sprzedaż i liczba klientów w jej sklepach meblowych systematycznie rosła. Sierpień przyniósł spółce blisko 4-procentowy wzrost sprzedaży, licząc rok do roku. Od początku 2010 roku Abra uzyskała 150 mln zł przychodu.

Wynik jest istotny, ponieważ jest to pierwszy miesiąc tego roku, w którym sprzedaż była wyższa w porównaniu do roku ubiegłego. Nastroje w branży wydają się być lepsze. W sieci sklepów Abra przychody w ostatnim kwartale były o 147 proc. wyższe od poprzedniego. Okres wakacyjny stanowi średnio niemal 30 proc. całorocznej sprzedaży sklepów meblowych, dlatego w tym czasie trwa szczyt sezonowych wyprzedaży i promocji w sklepach. Podobnie Abra wprowadziła obniżki na swoje produkty oraz prowadziła intensywną kampanię marketingową. Wszystkie te działania przełożyły się na uzyskanie lepszych wyników w całej sieci.

- Pierwsze tygodnie września, które często są dobrym probierzem dla całego roku, pokazują pozytywny trend i wzrost sprzedaży. Być może będzie to od dawna oczekiwany przełom dla całej branży. Szczególnie, że zmiana trendu zbiegła się z ogłoszeniem korzystniejszej prognozy gospodarczej dla Polski i całej Unii Europejskiej – mówi Piotr Krzanowski, Prezes Zarządu Abra S.A.

Lepsze perspektywy dla rynku wyposażenia wnętrz ogłosiła również firma badawcza PMR Publications. Na zmianę sytuacji wpływa przede wszystkim poprawa nastrojów konsumenckich i ożywienie na rynku budowlanym.

W zakończonym właśnie roku obrotowym, który trwa w Abrze od września do sierpnia, spółka uzyskała 246 mln zł przychodów, co stanowi 90 proc. ubiegłorocznej sprzedaży. Zdaniem zarządu Abry oczekiwany wzrost sprzedaży mebli w kolejnych miesiącach ustabilizuje się na poziomie kilku procent, ze względu na dodatkowe obawy konsumentów przed podwyżkami cen mebli, w tym zwiększonym Vat.

Spółka już teraz przygotowuje się na lepszą koniunkturę, otwiera kolejne sklepy i tworzy własną sieć franczyzową. Obecnie posiada ponad 5 proc. rynku i dalej zamierza zwiększać swój udział. Do 2014 roku chce zarządzać siecią 150 sklepów w całej Polsce.

***
ABRA S.A. to ogólnopolska sieć sklepów meblowych z 20-letnim doświadczeniem na rynku, zarządzająca siecią prawie 80 sklepów w całej Polsce. ABRA S.A. jest częścią międzynarodowego koncernu JD Group z siedzibą w RPA. Koncern notowany jest na giełdzie w Johannesburgu i posiada ponad 1 000 obiektów handlowych, zgrupowanych w 9 sieciach handlowych na terenie RPA, zajmujących się sprzedażą detaliczną mebli, artykułów RTV/AGD oraz sprzętu komputerowego.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz