/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Rosyjskie firmy co raz aktywniejsze na europejskim rynku

Autor: dja
Źródło: Sveza
Data: 2010-09-12


Po niedawnym "szturmie" koncernu Ilim Timber, który odkupił dwa niemieckie tartaki od firmy Klausner, kolejna rosyjska firma informuje o podjęciu aktywnego działania na rynkach Europy.

Głóne kierunki sprzedaży produktów SVEZAGłóne kierunki sprzedaży produktów SVEZAFot. SVEZA

Firma SVEZA poinformowała o otworzeniu przedstawicielstwa w Hamburgu (Niemcy). Głównym zadaniem biura handlowego ma być poprawa obsługi klienta oraz rozwój sprzedaży w Niemczech i innych krajach europejskich.
 
"Niemiecki rynek jest jednym z najważniejszych dla naszej firmy. Jesteśmy o krok bliżej do naszych klientów i jesteśmy pewni, że nasze współpraca stanie się bardziej efektywna" - powiedział Andrej Kaszubskij, dyrektor generalny "SVEZA-Les"

SVEZA to jedno z wiodących przedsiębiorstw przemysłu drzewnego w Rosji. Specjalizuje się w produkcji sklejki i płyt wiórowych. Według informacji firmy, SVEZA jest największym na świecie producentem sklejki brzozowej (w 2009r. sprzedaż wyniosła ok. 600 tys m3, w 2011r. zakończyć się ma inwestycja zwiększająca zdolności produkcyjne o kolejne 50 tys. m3, sprzedaż płyt wiórowych osiągnęła wielkość ok. 300 tys. m3). SVEZA posiada pięć zakładów, które zatrudniają około 6000 osób. Głównym udziałowcem "SVEZA" jest Aleksiej A. Mordaszow oligarcha, do którego należy koncern Siewierstal.

Rosyjskie firmy co raz aktywniejsze na europejskim rynku (Zdjęcia: 2)

Głóne kierunki sprzedaży produktów SVEZALokalizacja zakładów produkcyjnych  firmy SVEZA

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA