/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Dziś rusza 12. edycja targów Eko-Las

MTP

Autor: oprac. dja
Źródło: MTP
Data: 2010-09-09


Ponad 150 wystawców bierze udział w rozpoczynających się dzisiaj Targach Gospodarki Leśnej, Przemysłu Drzewnego i Ochrony Środowiska „Eko-Las”. Przez 4 dni na obszarze ok. 50ha odbywać się będą prezentacje i pokazy maszyn i urządzeń przeznaczonych do pracy w lasach. To czwarta pod względem rangi, po Szwecji, Niemczech i Francji, największa wystawa branży leśnej w Europie.

Fot. Drewno.pl

Targi EKO-LAS od wielu lat stanowią okazję do prezentacji aktualnych trendów, technologii i nowości produktowych w najważniejszych sektorach związanych z rynkiem drzewnym i gospodarka leśną. Udział w targach gwarantuje bezpośredni kontakt z producentami i sprzedawcami maszyn leśnych krajowych i zagranicznych, kontakt ze wszystkimi elementami związanymi z życiem lasu – nauka, siew, sadzenie, pielęgnacja, wycinka, transport, myślistwo i wiele innych.
 
12 edycja targów EKO-LAS to przede wszystkim duże powierzchnie demonstracyjne, gdzie wystawcy zaprezentują prace urządzeń leśnych w praktyce. Jednocześnie tereny targowe pozwalają również na ekspozycje stoisk informacyjnych, w doskonałych, jak na plenerowa imprezę warunkach.
 
Targi mają charakter międzynarodowy. W tym roku swój przyjazd zadeklarowało ponad 100 wystawców z Polski, Czech, Finlandii, Kanady, Niemiec, Włoch i Szwecji. Reprezentować oni będą takie branże jak: hodowla i użytkowanie lasu, narzędzia, maszyny, urządzenia do pozyskiwania, zrywki i transportu drewna, środki ochrony lasu, pojazdy i środki łączności, ochrona przeciwpożarowa w lasach, odzież ochronna i sorty mundurowe, systemy informatyczne, instrumenty pomiarowe, gospodarka łowiecka, narzędzia, maszyny i urządzenia dla przemysłu drzewnego i tartacznego, wyroby z drewna, drewno – surowiec.

Targi EKO-LAS to również bogaty program wydarzeń towarzyszących. Zobaczyć będzie można m.in pokazy pracy harwesterów i forwarderów, przyczep zrywkowych i żurawi czy piłołuparek. Uzupełnieniem pokazów będą liczne dyskusje panelowe. I w tym roku targom EKO-LAS towarzyszyć będzie Forum Leśne. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest „Człowiek - Las - Drewno", a tematami poruszanym podczas Forum będą m.in.: formy realizacji prac leśnych z punktu widzenia poszczególnych grup zawodowych, nowe techniki i technologie w pracach leśnych a także leśnictwo a gospodarka przestrzenna.

Podczas pierwszego dnia Forum wręczone zostaną certyfikaty „Leśny Znak Jakości". Znak ten promuje produkty oferowane na rynku leśnym. Jest on przyznawany wyrobom, usługom i procesom przydatnym dla gospodarki leśnej, które charakteryzują się potwierdzoną przez użytkowników, bardzo wysoką jakością wykonania.

Tegoroczna edycja po raz pierwszy odbywa się w nowym miejscu. Dotąd targi tradycyjnie odbywały się w Tucholi, jednak zgodnie z sugestią branży, w szczególności producentów i dostawców maszyn dla leśnictwa na miejsce organizacji targów wybrano tereny Nadleśnictwo Świebodzin. Zawarta z Lasami Państwowymi umowa obejmuje ich trzykrotną edycję w tej lokalizacji. Targi odbywać się będą w miejscowości Mostki, ok. 120 km na zachód od Poznania. Na jej wybór wpłynęły przede wszystkim doskonałe możliwości logistyczne, doświadczenie organizacyjne oraz zaawansowanie techniczne i technologiczne regionalnego sektora leśno-drzewnego.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Stora Enso Timber - biomasa [1]

My będziemy - zajmujemy się pozyskaniem, zakupem i sprzedażą biomasy leśnej.

Wiadomość edytowana przez Administratora

Stora Enso Timber Polska [1]Odpowiedz na ten komentarz2010-09-09 11:35:03

Zgłoś nadużycie

Proszę nie umieszczać na Forum i w komentarzach artykułów informacji...

handlowych. Do celów biznesowych służy Giełda Ogłoszeń i Katalog Firm, zapraszamy też do korzystania z usług reklamowych portalu Drewno.pl.

Administrator [41]Odpowiedz na ten komentarz2010-09-10 01:07:34

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz