/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Swarzędz będzie miał kolejną szansę?

Swarzędz Meble

Autor: dja
Źródło: Swarzędz Meble
Data: 2010-09-07


Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Swarzędz Meble S.A. o likwidacji w upadłości likwidacyjnej podjęło decyzję o wstrzymaniu likwidacji spółki i obniżeniu jej kapitału zakładowego.

Fot. Swarzędz Meble

NWZA zostało zwołane w celu przegłosowania uchwał nie zostały podjęte podczas WZA ze względu na brak kworum. Podjęta uchwała dotycząca wstrzymania likwidacji nie stanowi wiążącej uchwały o uchyleniu likwidacji, o której mowa w art. 460 Kodeksu Spółek Handlowych, lecz daje czas na przeprowadzenie formalnej ścieżki postępowania.

Z uwagi na ujemne kapitały własne spółki oraz zakumulowaną stratę z lat ubiegłych na poziomie ponad 100 mln zł, podjęto uchwałę o obniżenie kapitału zakładowego w celu dostosowania wartości nominalnej akcji do ich wartości ekonomicznej poprzez obniżenie wartości nominalnej każdej akcji. Wartość kapitału spółki została zmniejszona z 87,387 mln zł do kwoty 1,747 mln zł, poprzez obniżenie wartości nominalnej akcji z 0,50 zł do 0,01 zł.

Kolejną z podjętych uchwał, dotycząca wyłączenia z planowanej, X emisji akcji dotychczasowych akcjonariuszy i określeniu, że akcje tej emisji zostaną zaoferowane przez Likwidatora spółki wybranemu inwestorowi pozwoli na zrealizowanie planów dotyczących utrzymania Swarzędz Meble. Po podniesienie poprzez nową emisję akcji kapitału spółki, nowy inwestor będzie posiadał ponad 50% głosów na WZA i będzie mógł podjąć formalną decyzję o uchyleniu likwidacji.

Nieznane są dalsze plany, jakie wiązane są z utrzymaniem na parkiecie byłego lidera polskiego rynku meblowego. Osoby zaangażowane w operację pośrednio związane są rynkiem drzewnym. Robert Jędrzejowski, likwidator Swarzędz Meble, jest członkiem zarządu Sovereign Capital, głównego akcjonariusza spółki zajmującej się produkcją programu ogrodowego, firmy Werth-Holz SA. Na NWZA reprezentowane było 12,48% kapitału spółki, z czego 11,74% należało do Krzysztofa Baraniewskiego, członka rady nadzorczej Swarzędz Meble SA oraz Centrozap SA - giełdowej spółki budującej zakład przerobu drewna w Rosji.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz