/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Barlinek odrabia straty

Barlinek

Autor: dja
Źródło: Barlinek
Data: 2010-09-03


Według raportu skonsolidowanego za I połroczu 2010r. Barlinek SA osiągnał przychody na poziomie 286,427 mln zł (2009: 287,184 mln zł) i osiągnał zysk z działalności operacyjnej w wysokości 17,169 mln zł (2009: 32,177 mln zł). Zysk neto wyniósł 34,284 mln zł (2009: strata 15,998 mln zł).

Struktura organizacyjna Grupy BarlinekStruktura organizacyjna Grupy BarlinekFot. Barlinek

Dla zapewnienia przejrzystości wyników finansowych spółki konieczne jest również zwrócenie na koszty finansowe związane głównie z obsługą kontraktów terminowych oraz opcji waltowych zawartych w 2008r. W I półroczu b.r. wyniosły one 16,827 mln zł. W tym samym okresie 2009r było to 46,739 mln zł.

Dla celów zarządczych Grupa Barlinek w oparciu o wytwarzane produkty oraz sprzedawane towary i usługi wyodrębniła w swej strukturze trzy segmenty działalności:
- deska i materiały  okołopodłogowe  -  grupa  ta  obejmuje  trójwarstwową  deskę  podłogową,  listwy  przypodłogowe oraz akcesoria do montażu i pielęgnacji podłogi (Barkiet System),  
- pelet - granulat paliwowy produkowany z odpadów biomasy,  
- pozostałe - grupa ta obejmuje okleiny oraz pozostałą sprzedaż poza podstawową działalnością Grupy. 
Przychody
I półrocze 2010
Przychody
I półrocze 2009
Zysk
I półrocze 2010
Zysk
I półrocze 2009
Deska i materiały okołopodłogowe 239,331 mln zł 240,083 mln zł 34,555 mln zł 37,778 mln zł
Pelet 33,133 mln zł 30,077 mln zł 8,909 mln zł 12,503 mln zł
Pozostałe 13,963 mln zł 17,024 mln zł strata 0,302 mln zł 1,123 mln zł
 
W skład Grupy Kapitałowej Barlinek na dzień 30 czerwca 2010 roku wchodziły:  

Jednostka dominująca:  
Barlinek S.A. z siedzibą w Kielcach, prowadząca działalność handlową. Spółka zajmuje się sprzedażą deski barlineckiej, listew, okleiny, peletu oraz akcesoriów z serii Barkiet System.  
Jednostki produkcyjne:
Barlinek Inwestycje Sp. z o.o. z siedzibbą w Barlinku, woj. zachodniopomorskie. Jest to spółka produkcyjna działająca w Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej wytwarzająca deski, okleiny, pelet oraz listwy przypodłogowe. Spółka od 20100 roku jest odpowiedzialna w ramach Grupy Kapitałłowej za sprzedaż okleiny. Pozostałe produkty Barlinek Inwestycje były sprzedawane do Barlinek S.A.  
Barlinek Invest Sp. z o.o. z siedzibą w Winnicy (Ukraina). Przedmiotem działalności spółki jest produkcja deski podłogowej oraz peletu. Swoje produkty Barlinek Invest dostarcza do Barlinek Ukraina, Barlinek S.A. (deska) oraz Barlinek Inwestycje (pelet). Barlinek Invest posiada oddział w Kosiv (Ukraina).
S.C. Barlinek Romania S.A. (poprzednio S.C. Diana Forest S.A.) z siedzibą w Bacau (Rumunia). Spółka produkująca deskę podłogową sprzedawaną do Barlinek S.A. oraz półfabrykaty drzewne (fryzy i bloki) wykorzystywane przy produkcji deski przez Barlinek Inwestycje. Barlinek Romania posiada oddziały w Onesti (Rumunia) i Comanesti (Rumunia).


Jednostki dystrybucyjne: 
Barlinek Ukraina Sp. z o.o. z siedzibą w Winnicy (Ukraina). Spółka dystrybująca deskę produkowaną przez Barlinek Invest.  
Barlinek Norge AS z siedzibą w Kongsberg (Norwegia). Spółka powstała w 20007 roku, zajmuje się dystrybucją deski barlineckiej na terytorium Norwegii.  
Barlinek Deutschland GmbH z siedzibą w Daun (Niemcy). Spółka powstała w 2007 roku i w obrębie Grupy Kapitałowej zajmuje się dystrybucją deski barlineckiej na terenie Niemiec.  
Barlinek Rus Trade sp. z o.o. z siedzibą w Moskwie (Rosja). Spółka zarejestrowana w kwietniu 20088 roku, której zadaniem jest rozwijanie sieci dystrybucji produktów Grupy Barlinek na rynku rosyjskim.  

Jednostki nie prowadzące działalności operacyjnej - wehikuły inwestycyjne:
Barlinek Luxemburg S.A.R.L. z siedzibą w Luksemburgu,  
Barlinek Cyprus Limited z siedzibą w Nikozji (Cypr), 
BCDF Limited z siedzibą w Nikozji (Cypr),  
BCDF I Limited z siedzibą w Nikozji (Cypr).  

Pozostałe jednostki  
Barlinek RUS sp. z o.o. z siedzibą w Szułmie (Rosja). Spółka utworzona w celu wybudowania zakładu w Rosji.  
Barlinek Innowacje Sp. z o.o. z siedzibą w Barlinku, która w chwili obecnej nie prowadzi działalności operacyjnej, a jej docelowym przedmiotem działalności ma być zarządzanie licencjami i patentami w obrębie Grupy Kapitałowej Barlinek. 

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz