DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Murator EXPO 2005 VI edycja Targów Budowlano-Instalacyjnych BUDOWA REMONT DOM

Murator Expo / Drewno.pl

Autor: opr. JR
Źródło: Murator Expo / Drewno.pl
Data: 2005-03-01


Murator ExpoMurator ExpoFot. Targi Budowlano-Instalacyjne BRD

W dniach 15 – 17 kwietnia 2005 roku odbyła się w Hali Torwar w Warszawie szósta, edycja największych na Mazowszu targów Budowlano - Instalacyjnych pod nazwą Budowa, Remont, Dom Murator EXPO 2005.

Swoje wyroby i usługi zaprezentowali producenci i dystrybutorzy wyrobów budowlanych, chemii budowlanej, materiałów wykończeniowych i wyposażenia wnętrz, a także pracownie projektowe, firmy wykonawcze i doradztwa technicznego, organizacje, stowarzyszenia, instytucje finansowo-ubezpieczeniowe, media. Ponadto, prezentowane były dostępne na rynku produkty i rozwiązania z zakresu instalacji sanitarnych, wentylacyjnych i grzewczych, które w znaczący sposób warunkują jakość, estetykę i prawidłowe funkcjonowanie nowoczesnych domów.

Do dyspozycji Wystawców oddana została nowoczesna powierzchnia wystawiennicza, o powierzchni ponad 5 000 m2 oraz teren wokół niej. Ekspozycja targowa była podzielona branżowo na sektory.
Targom, podobnie jak poprzednim edycjom, przyświecała idea prezentacji kompletnej oferty dla planujących budowę własnego domu - od kredytu, przez projekt, do domu pod klucz.

Szósta edycja imprezy adresowana była zarówno do indywidualnych inwestorów jak i profesjonalistów.

Odbył się WIELKI FESTYN BUDOWLANY: „na żywo” budowa domu jednorodzinnego w szkielecie drewnianym i domu z bali, mistrzostwa Dekarzy Mazowsza w układaniu pokryć dachowych, a także pokazy układania posadzek z drewna i prezentacja sposobów ich konserwacji.

Z myślą o potrzebach indywidualnych inwestorów uruchomione zostałoTargowe Centrum bezpłatnych Porad.
Z indywidualnymi pytaniami można się było zwrócić do: inspektora nadzoru budowlanego, eksperta w dziedzinie instalacji grzewczych, sanitarnych oraz elektrycznych, konsultanta kredytowego i specjalisty podatkowego.
Architekci wnętrz i styliści zaoferowali pomoc w zakresie: wyboru funkcjonalnych rozwiązań i interesujących pomysłów aranżacji pomieszczeń, trafnego doboru materiałów wykończeniowych, mebli i dodatków.
W punkcie doradztwa technicznego wyrobów stolarki otworowej było można skorzystać z porad w zakresie kryteriów poprawnego wyboru okien i możliwości weryfikowania właściwego ich montażu.
Przedstawiciele Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy zaprezentowali wykonanie pokryć dachowych w różnych technologiach i montaż akcesoriów do okien połaciowych. Pokazy odbyły się z udziałem doradcy omawiającego poszczególne etapy prac.
Eksperci Murator KREDYT opowiedzieli o zaletach i wadach ofert banków, wskazywali najbardziej korzystną ofertę kredytową – dopasowaną do indywidualnych możliwości i potrzeb, omawiali niejasne zapisy w umowach, wyliczali wysokość rat i całościowe koszty zaciągnięcia zobowiązań kredytowych.
Doradcy techniczni Stowarzyszenia Producentów Styropianu podpowiadali jak racjonalnie izolować ściany zewnętrzne, stropy i podłogi, aby uzyskać komfort cieplny, akustyczny i wilgotnościowy.
W punkcie konsultacyjnym Stowarzyszenia Producentów Wełny Mineralnej: Szklanej i Skalnej będzie można było m. in.: wyliczyć optymalną grubości warstwy izolacyjnej dla swojego domu czy obliczyć zapotrzebowanie ciepła na ogrzewanie budynku w sezonie grzewczym.

Targom towarzyszył bogaty program edukacyjny skierowany do indywidualnych inwestorów. Przewidziano cykl wykładów pod wspólnym tytułem „Jak zdobyć pieniądze na budowę domu, remont lub jego urządzenie”.

Zainteresowani goście Targów mogli uczestniczyć w cyklu prelekcji poświęconych m.in.: technologiom wznoszenia ścian zewnętrznych i zwiększaniu ich izolacyjności oraz zasadom wyboru ocieplenia domu i systemów izolacji cieplnej.
Dla osób, które nie chcą budować domu w technologiach murowych Stowarzyszenie Dom Drewniany przygotowało wykłady i prezentacje o budowie domu z bala i w szkielecie drewnianym.
Na instruktażowym placu budowy fachowcy Stowarzyszenia przedstawili praktyczne pokazy wybranych etapów budowy domu w szkielecie drewnianym.
W stoisku Wydawnictwa MURATOR dyżurowali konsultanci gotowi pomóc w wyborze najbardziej odpowiedniego projektu domu jednorodzinnego - zarówno pod względem funkcji, jak i kosztów realizacji - z kolekcji ponad 250 projektów domów parterowych, z poddaszem użytkowym i piętrowym, zaprojektowanych w różnych stylach architektonicznych.

Wspólnie z Polskim Związkiem Inżynierów i Techników Budownictwa, Polską Izbą Inżynierów Budownictwa oraz Instytutem Techniki Budowlanej, pod patronatem miesięczników: Inżynier Budownictwa i Przegląd Budowlany oraz serwisu www.muratorplus.pl. zorganizowany został Kongres Inżynierów i Techników poświęcony zasadom wprowadzania wyrobów budowlanych do obrotu oraz zasadom ich stosowania.
Odbyło się również seminarium dla Wystawców pod hasłem: „Finansowanie inwestycji w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw branży budowlanej”, w którym zostaną omówione poza bankowe instytucje finasowe typu venture capital, private equity, business angels.
Przewidziano również szkolenia i warsztaty traktujące m. in.: o przepisach podatkowych i ich interpretacji w sektorze firm producenckich i handlowych branży budowlanej, systemach zarządzania bezpieczeństwem pracy w budownictwie, czy ocenie ryzyka w pracach budowlanych.
W czasie targów miała także miejsce debata, dotycząca projektu normy wykonawczej regulującej podstawowe zasady wykonania i odbioru robót parkieciarskich przygotowana przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy.

JR

*

Targi można było odwiedzać w dniach 15 – 17 kwietnia br. (piątek – niedziela) w godzinach 10.00 – 18.00.

Murator EXPO 2005 VI edycja Targów Budowlano-Instalacyjnych BUDOWA REMONT DOM (Zdjęcia: 4)

Murator ExpoMurator ExpoMurator ExpoMurator Expo

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz