/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

KPPD ma pozwolenie na budowę tartaku w Kaliszu Pomorskim

KPPD

Autor: dja
Źródło: KPPD
Data: 2010-09-01


Koszalińskie Przedsiębiorstwo Przemysłu Drzewnego SA w Szczecinku poinformowało o uzyskaniu pozwolenia na budowę nowego tartaku w Kaliszu Pomorskim.

Sortownia zakładu w ŚwierczynieSortownia zakładu w ŚwierczynieFot. Koszalińskie PPD

Według planów nowy tartak ma mieć zdolność przetarcia drewna iglastego rzędu 120 tys. m3 rocznie.  

Już w lipcu 2008r. spółka podpisała umowę z niemiecką firmą Scantec Industrieanlagen GmbH. Za 2 mln euro Scantec zobowiązał się dostarczyć, zmontować i uruchomić linię produkcyjną składającą się z maszyn i urządzeń nowych i używanych oraz doprowadzić aby zakład uzyskał założoną moc produkcyjną.

W związku z prowadzoną inwestycją, w lutym 2009r. KPPD podpisało umowę wartą 3,6 mln zł dotyczącą wykonanie projektu oraz budowę nowej hali produkcyjnej w ZPD Kalisz Pomorski, w której będzie zainstalowana nowa linia. Zgodnie z umową prace projektowe.

Konkretne decyzje dotyczącą rozpoczęcia prac budowlanych spółka uzależnia od sytuacji ekonomiczno-finansowej i uzyskania finansowania.

W I połroczu 2010r. spółka osiągnęła przychody na poziomie 99,322 mln zł (2009: 97,823 mln zł) i osiągnęła zysk z działalności operacyjnej w wysokości 1,308 mln zł (2009: 2,736 mln zł). Zysk netto wyniósł 247 tys. zł (2009: 139 tys. zł).

 


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz