/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Fiński przemysł drzewny odzyskuje kondycję

Autor: dja
Źródło: FFIF
Data: 2010-08-28


Wielkość produkcji fińskiego przemysłu drzewnego w pierwszej połowie 2010r. osiągnęła poziom sprzed recesji - informuje Fińska Federacja Przemysłu Leśnego (FFIF).

Rozładunek tarcicy ze statku w porcie Medway, w pobliżu Rochester, Wielka BrytaniaRozładunek tarcicy ze statku w porcie Medway, w pobliżu Rochester, Wielka BrytaniaFot. Stephen Craven, CC

W ciągu pierwszych 6 miesięcy br. wyprodukowano w Finlandii ok. 5 mln m3 tarcicy. Według danych FFIF wartość produkcji przemysłu leśno-drzewnego (łącznie z przemysłem celulozowo-papierniczym) w tym okresie wyniosła ponad 9,5 mld euro, z czego 3 mld zostało wygenerowane przez produkty z drewna.

Szacowana wartość produkcji w drugim kwartale 2010r. (dla wszystkich produktów) wzrosła do 5,2 mld euro, czyli o 50% więcej niż w analogicznym okresie 2009 roku.

Wzrost produkcji idzie w parze z eksportem. W I poł. roku ilość wyeksportowanych produktów drzewnych wzrosła o 35% w porównaniu do roku ubiegłego.

"Fiński przemysł drzewny poprawił swoją konkurencyjność i rentowność, a także odzyskuje swoją pozycję rynkową" - powiedział dyrektor generalny FFIF Timo Jaatinen. Według federacji, to skutek zmian strukturalnych jakie przeprowadziły przedsiębiorstwa oraz wzrostu popytu ze strony klientów


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA