/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Ilim Timber zakończył transakcję zakupu tartaków od niemieckiego Klausnera

Ilim Timber Industry

Autor: dja
Źródło: Ilim Timber Industry
Data: 2010-08-28


Rosyjska firma Ilim Tiber Industry sukcesem zakończyła postępowanie w sprawie nabycia dwóch niemieckich tartaków "gigantów" od Klausner Group. Kwota transakcji przekracza 100 mln EUR.

Jedna z linii przerobu drewna firmy KlausnerJedna z linii przerobu drewna firmy KlausnerFot. Klausner

W ramach umowy Rosjanie nabyli zakłady Klausner Nordic Timber (Wismar/Niemcy) i Klausner Holz Bayern (Landsberg/Niemcy) oraz nową linię przerobu LINCK, która zostanie zainstalowana w ramach modernizacji zakładu w Ust'-Ilimsk (Rosja).

Na bazie niemieckich tartaków utworzona została nowa jednostka biznesowa o nazwie Ilim Timber Europe, a same tartaki zostały przemianowane na Ilim Nordic Timber i Ilim Timber Bavaria.

Funkcję dyrektora zarządzającego Ilim Timber Europe objął Alexander Buevich, dyrektorem finansowym został Fabrice Duvey. W zarządzie jednostki pozostali również związani z Klausnerem Carsten Doehring (Chief Operating Officer) oraz Wolfram Lumper. Odpowiedzialnym za sprzedaż jest Matthias Wittkemper. Kierownikami tartaków są Christoph Zöchling (Wismar) i Hauke Jungjohann (Landsberg).

Ilim Timber i Klausner Group zawarły również porozumienie o współpracy w okresie przejściowym, który potrwa do końca 2010r. Porozumienie dotyczy wielu usług okołozakładowych realizowanych w ramach outsourcingu oraz realizacji kontraktów długoterminowych zawartych wcześniej przez grupę Klausner.

"Przyjazny charakter tej transakcji pozwala nam wejść na europejski rynek wewnętrzny i utrzymać przewagi konkurencyjne, z których znane jest przedsiębiorstwo Klausner Group. Uważamy wysoko wykwalifikowanych pracowników i menadżerów, którzy stali się częścią naszego międzynarodowego zespołu, za najważniejszy kapitał" - powiedział Mikhail Kokorich, zarządzający Ilim Timber Industry.


Więcej informacji na ten temat >>>

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA