/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Werth-Holz: Dobre wyniki giełdowego debiutanta

Werth-Holz

Autor: oprac.dja
Źródło: Werth-Holz
Data: 2010-08-18


Werth-Holz SA, producent drewnianej architektury ogrodowej, poinformował, że po pierwszych dwóch kwartałach 2010 roku przychody ze sprzedaży wyniosły 15,3 mln zł, czyli więcej niż w całym roku 2009. Spółka zanotowała prawie czterokrotny wzrost EBITDA do poziomu niespełna 1 mln zł i zapewniała sobie finansowania kapitału obrotowego na kolejny sezon.

Zakład produkcyjny w PszczewieZakład produkcyjny w PszczewieFot. Werth-Holz

- To był kolejny bardzo udany kwartał dla naszej spółki. - powiedział Jarosław Gniadek, członek zarządu Werth-Holz - W szczególności pozyskaliśmy kilku nowych, dużych klientów, którzy są zainteresowani długoterminową współpracą. Utrzymujemy również wysoką dynamikę wzrostu przychodów i już po pierwszym półroczu wygenerowaliśmy sprzedaż wyższą niż w całym ubiegłym roku obrotowym. Jednocześnie, mimo tak dynamicznego wzrostu, w pierwszym półroczu 2010 roku wykorzystywaliśmy jedynie ok. 25% naszych mocy produkcyjnych. Dlatego też osiągnięty wynik jest zgodny z naszymi założeniami, a dalszy wzrost sprzedaży pozwoli nam na trwałe przekroczenie progu rentowności netto. Co więcej, udało się wzmocnić bilans spółki, dzięki czemu mamy zabezpieczone finansowanie kapitału obrotowego. Jest to szczególnie ważne w branży, w której działa Werth-Holz, gdzie zbudowanie przedsezonowych stanów magazynowych jest kluczowym czynnikiem dla dalszego dynamicznego wzrostu sprzedaży.

W drugim kwartale 2010 roku Werth-Holz kontynuował działania zmierzające do poszerzenia bazy klientów i systematycznego zwiększenia poziomu sprzedaży. Od początku 2010 roku spółka pozyskała ponad 20 nowych klientów zagranicznych, co przekłada się na dynamiczny wzrost przychodów. W 2010 roku Werth-Holz wygenerował sprzedaż przekraczającą 15 mln zł, tj. poziom wyższy niż w całym roku 2009 (14,2 mln zł) oraz w całym roku 2008 (5,9 mln zł). Po pierwszym półroczu 2010 roku znaczącej poprawie uległy także pozostałe pozycje rachunku zysku i strat. W tym okresie społka osiagnęła zysk z działalności operacyjnej na poziomie 521 tys. zł (wobec 99 tys. zł straty w pierwszym półroczu 2009), EBITDA wyniosła 996 tys. zł (wzrost o 296% rok do roku), natomiast strata netto zmniejszyła się do kwoty 187 tys. zł (wobec 1,366 mln zł w pierwszym półroczu 2009).
 
Na przełomie drugiego i trzeciego kwartału 2010 roku nastąpiła także zmiana struktury zadłużenia spółki, w wyniku której Werth-Holz dokonał częściowej spłaty dotychczasowych zobowiązań (m.in. całkowita spłata dotychczasowego kredytu obrotowy) oraz pozyskał nowe źródła finansowania w postaci kolejnej emisji obligacji oraz kredytu walutowego (EUR) w rachunku bieżącym. Powyższe działania są ważnym elementem strategii biznesowej Werth-Holz, polegającej na zabezpieczeniu długoterminowego i przewidywalnego finansowania kapitału obrotowego. Dzięki temu spółka może zbudować zapasy magazynowe i utrzymać wysoką dynamikę wzrostu przychodów w kolejnym sezonie.    

***
Werth-Holz S.A. powstał pod koniec 2007r. w oparciu o aktywa upadłej Werth Holz Polska Sp. z o.o., będącej częścią niemieckiego koncernu Werth-Holz GmbH, wówczas największego europejskiego producenta i dostawcy elementów drewnianej architektury ogrodowej. Od początku 2008r. spółka rozpoczęła działalność produkcyjną na przejętym majątku, odbudowując dawną pozycję marki WERTH-HOLZ. Obecnie jest jednym z największych w Polsce zakładów drewnianej architektury ogrodowej. Do podstawowych wyrobów produkowanych i sprzedawanych przez spółkę należą płotki, domki narzędziowe i dziecięce, pergole, huśtawki, kwietniki, itp. Głównym akcjonariuszem Werth-Holz S.A. jest fundusz Sovereign Capital S.A., który posiada ok. 89% akcji firmy. W połowie lipca b.r. spółka z sukcesem zadebiutowała na rynku NewConnect WGPW.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz