/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Pomóż powodzianom - daj się zaprosić na Kolację z Idolem

Autor: Józef Michałek
Źródło: Stowarzyszenie Partnerstwo i Rozwój - SamiSobie.pl
Data: 2010-08-12


SAMI SOBIE, to projekt, którego celem jest zbudowanie 10 domów dla powodzian oraz uruchomienie sklepu ze sprzętem i materiałami budowlanymi po cenach obniżonych do minimum. Trwają zaawansowane rozmowy z firmami, które chcą się przyłączyć do projektu. Są już pierwsze firmy, które zadeklarowały pomoc i przekazanie do sklepu materiałów po obniżonych cenach. Zapraszamy do udziału w projekcie każdego, kto może pomóc i komu los ludzi dotkniętych katastrofą nie jest obojętny.

Zaproszenie na kolację

Ostatnia powódź, jaka dotknęła Polskę, dla wielu osób okazała się katastrofą na niewyobrażalną wręcz skalę. Ludzie Ci, pozbawieni bardzo często dachu nad głową, potrzebują wymiernej pomocy materialnej, a nie tylko głośnych obietnic głoszonych w okresie kampanii wyborczej. Dlatego właśnie powstała inicjatywa „Sami Sobie”, działająca w ramach Stowarzyszenia Partnerstwo i Rozwój.

Naszym głównym celem jest zebranie funduszy na budowę domów dla powodzian. Nawiązaliśmy już współpracę z kilkoma biurami projektowymi, które zgodziły się nieodpłatnie przekazać nam potrzebne plany. Co najważniejsze, udało się również zaprosić do współpracy firmę, która zobowiązała się do postawienia dziesięciu domów po kosztach. Pierwsze kroki zostały już więc zrobione – teraz pora na kolejne. By zachęcić darczyńców do udzielenia wsparcia finansowego dla naszej inicjatywy zorganizowaliśmy akcję „Kolacja z Idolem”. Osoby, które zadeklarują wpłatę największej kwoty na budowę domów, zostaną zaproszone na wspólną kolację. Trwają rozmowy z wieloma znanymi postaciami ze świata sportu, kultury i polityki, aby zorganizować jak najwięcej takich Kolacji.

Chcielibyśmy zaprosić Państwo do przyłączenia się do naszej inicjatywy i przyjęcia zaproszenia na taką Kolację. Mamy pełną świadomość tego, że wygospodarowanie czasu na Kolację będzie zadaniem niezwykle trudnym. Tym bardziej będziemy wdzięczni, jeżeli nasze zaproszenie zostanie przez Państwo przyjęte. Wybór terminu i miejsca Kolacji pozostawiamy Państwu, my natomiast zajmiemy się całą organizacją spotkania. Dwie godziny poświęcone wspólnej Kolacji pomoże nam w odbudowie domów zniszczonych przez powódź oraz przywróci ludziom poszkodowanym wiarę w drugiego człowieka.

Będziemy niezwykle wdzięczni za wsparcie naszych działań. Jesteśmy gotowi udzielić wyczerpujących informacji o akcji, gdyby zachciał Pan/Pani przyłączyć się do nas. Zapytania w tej kwestii prosimy kierować pod numer telefonu 515 533 522 lub e-mailem: poczta@samisobie.pl

Z każdym niemal dniem nasz pomysł wspierany jest przez kolejne firmy i organizacje. Ich pełną listę umieścimy na naszej stronie internetowej www.samisobie.pl.

Nasza akcja jest ruchem oddolnym, nie nastawionym na zysk, ani inne korzyści. Jedynym celem naszej inicjatywy jest zaangażowanie ludzi dobrej woli i zbiórka funduszy na szczytny cel. Takiej akcji w naszym kraju jeszcze nie było. Wiele doświadczeń pokazuje jednak, że działania oddolne, polegające na uaktywnieniu społeczeństwa obywatelskiego są tymi najskuteczniejszymi.

Czasu na budowę pozostaje coraz mniej, wierzymy jednak, że nasze przedsięwzięcie będzie się rozwijać coraz szybciej i do wybudowanych wspólnie domów wkrótce wprowadzą się nowi mieszkańcy.
Nasz wspólny sukces zależy także od Państwa!

Józef Michałek
Prezes Stowarzyszenia Partnerstwo i Rozwój
 
 
 
Aktualne informacje na temat realizowanego projektu znajdują się na stronie www.samisobie.pl 

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA