/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Płyta MFP Odkryciem Roku 2010

Pfleiderer

Autor:
Źródło: Pfleiderer
Data: 2010-08-12


Najnowszy produkt firmy Pfleiderer – drewnopochodna płyta budowlana MFP uznana została przez jury prestiżowego konkursu Laur Konsumenta „Odkryciem 2010”. Godła Laur Konsumenta postrzegane są na rynku jako odzwierciedlenie upodobań polskich konsumentów. To prestiżowe wyróżnienie oznacza, że płyta MFP, pomimo tego, że jest dostępna w Polsce od niedawna, cieszy się już dużym uznaniem rynku budowlanego, a zainteresowanie nią stale wzrasta.

Odkrycie Roku 2010Odkrycie Roku 2010Fot. Pfleiderer

W 2009 roku firma Pfleiderer w ramach próby, rozpoczęła import z niemieckich fabryk nowej, wielofunkcyjnej płyty MFP. Produkt ten cieszy się u naszych zachodnich sąsiadów ogromną popularnością, stąd zrodził się pomysł zaproponowania go również polskiemu rynkowi budowlanemu, jako alternatywę dla powszechnie stosowanej płyty OSB. Obserwując duże zainteresowanie płytą, w czerwcu tego roku rozpoczęto jej produkcję w polskiej fabryce Pfleiderera w Wieruszowie. Dzięki temu cena produktu zyskała na atrakcyjności, a dostępność płyty dla konsumentów znacząco się zwiększyła.

MFP to niespotykana dotąd, wśród budowlanych materiałów drewnopochodnych, mieszanka wyjątkowych właściwości, wśród których na szczególne wyróżnienie zasługują odporność na wilgoć i obciążenia w obu kierunkach, doskonałe właściwości izolacyjne (akustyczne i termiczne), łatwość obróbki i estetyczny wygląd. Jej niezwykła struktura, zapewniająca wysoką wytrzymałość, otwiera szerokie pole możliwości zastosowania produktu przy budowie i remontach domów, od podłogi aż po dach. Dużym ułatwieniem, usprawniającym montaż, jest możliwość układania płyty MFP bez kontroli kierunku – dowolnym bokiem, przy czym wytrzymałość na obciążenia pozostaje jednakowo wysoka dla każdej konfiguracji.

Docelowo produkt ten ma stanowić silny filar produkcji Pfleiderera, który dotychczas znany był głównie z materiałów drewnopochodnych dla meblarstwa i wnętrzarstwa. Godła Laur Konsumenta przyznawane są w poszczególnych kategoriach, w tym także dla branży budowlanej, na podstawie licznych sondaży wśród konsumentów tak instytucjonalnych, jak i indywidualnych. Stanowią one doskonałe odzwierciedlenie tendencji rynkowych, a jednocześnie, postrzegane jako prestiżowe i szanowane, są dużą nobilitacją dla wyróżnionych. Tytuł „Odkrycia 2010” potwierdza dużą perspektywiczność nowej płyty, a fachowcy budowlani przekonują się do MFP, jako produktu innowacyjnego i doskonale łączącego najistotniejsze z ich perspektywy parametry.

Płyta MFP Odkryciem Roku 2010 (Zdjęcia: 2)

Odkrycie Roku 2010Płyta MFP - od podłogi  po sufit

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz