/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Nie ma chętnych na Nasycalnię Podkładów w Pludrach i udziały w Vox-Active

MSP

Autor: dja
Źródło: MSP
Data: 2010-07-21


Minister Skarbu Państwa odwołał aukcje, podczas których miały być sprzedane udziały Skarbu Państwa w firmie Nasycalnia Podkładów Sp. z o.o. z siedzibą w Pludrach oraz VOX-ACTIVE Sp. z o.o. z siedzibą w Janikowie k/Poznania.

Aukcje odwołane zostały z uwagi na brak zgłoszeń do wzięcia udziału w licytacji.

Nasycalnia Podkładów Sp. z o.o. w Pludrach jest producentem materiałów nawierzchni kolejowej z historią sięgającą 1928r. Firma produkuje elementy nawierzchni kolejowej (m.in. podkłady, podrozjezdnice, mostownice) oraz tarcicę i drewnianą nawierzchnię ogrodową.

W 2009r. spółka osiągnęła przychody ze sprzedaży w wysokości 13,752 mln zł i zanotowała zysk netto na poziomie 314,9 tys. zł. Spółka zatrudnia 42 osoby.

Skarb Państwa jest właścicielem 100% udziałów spółki i zamierza zbyć pakiet 85% udziałów. Pozostałe 15% udziałów otrzymają nieodpłatnie pracownicy spółki.

VOX-ACTIVE Sp. z o.o. jest następcą prawnym Łódzkiego Przedsiębiorstwa Przemysłu Drzewnego w Łodzi. Skarb Państwa reprezentowany przez Wojewodę Łódzkiego wniósł aportem jako wkład niepieniężny do Spółki majątek Łódzkiego Przedsiębiorstwa Przemysłu Drzewnego w Łodzi, obejmujący zespół składników materialnych i niematerialnych.

Obecnie największy udział w kapitale zakładowym spółki posiadają Składy Budowlane VOX Sp. z o.o. (51%, tj. 28 000 udziałów). Drugim pod względem wielkości udziałowcem jest Skarb Państwa (41,65%, tj. 22 867 udziałów). Pozostałe udziały spółki (7,35%, tj. 4 035) należą do osób fizycznych.

VOX-ACTIVE prowadzi działalność polegającą na wynajmie należących do spółki nieruchomości położonych w Skierniewicach i Łowiczu. Na terenie działki w Łowiczu wybudowano obiekt, który został wynajęty operatorowi spożywczemu działającemu pod firmą „Biedronka”. Na działce w Skierniewicach zlokalizowano zaś skład budowlany. Pozostałe nieruchomości spółki – położone w Zgierzu – zostały sprzedane w 2009 roku.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA