/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Swarzędz Meble: Zmiana w akcjonariacie i plany na przyszłość...

Swarzędz Meble

Autor: dja
Źródło: Swarzędz Meble
Data: 2010-07-16


BZ WBK AIB Asset Management SA sprzedał 15,22% akcji spółki Swarzędz Meble SA w likwidacji w upadłości likwidacyjnej.

Transakcja zawarta została 28 czerwca. Z informacji wynika, że fundusz sprzedał wszystkie posiadane akcje swarzędzkiej spółki.

Na sierpień planowane jest walne zgromadzenie akcjonariuszy Swarzędz Meble, na którym podjęta ma zostać decyzja dotycząca nowej emisji akcji. - Zamierzam zwołać walne zgromadzenie akcjonariuszy, które będzie decydować o obniżeniu wartości nominalnej akcji z obecnych 0,50 zł do 0,01 zł. oraz o emisji nowych akcji, z której środki zostaną przeznaczone na spłatę długów wynoszących kilka mln zł. Przedstawiłem projekt ogłoszenia radzie nadzorczej - Robert Jędrzejowski, likwidator Swarzędza i jednocześnie prezes funduszu Sovereign Capital, który nie wyklucza objęcia tej emisji.

Likwidator Swarzędza chce znaleźć spółkę, najlepiej z branży meblarskiej, która mogłaby skorzystać z giełdowego statusu Swarzędz Meble. - Nieaktualny jest już pomysł podwyższenia kapitału Swarzędza przez Pekabex - powiedział Jędrzejowski.

- W tej chwili są dwa warunki, które muszą być spełnione do zamiany upadłości likwidacyjnej w układową: przegłosowanie obniżenia kapitału i emisja nowych akcji oraz rozwiązanie problemów i roszczeń w stosunku do Swarzędza - dodał.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA