/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Porta: Drzwi w okleinach naturalnych - Jak wybrać?

Autor: oprac. dja
Źródło: Porta KMI Poland
Data: 2010-07-12


Drzwi w naturalnej okleinie to produkty dla szerokiego grona wymagających klientów, dla których wdzięk natury jest podstawową wartością estetyczną. Natura nie przewidziała identycznych żywych form i kształtów, a zróżnicowanie faktury drewna świadczy o jego naturalnym pochodzeniu.

Drzwi Porta w okleinach naturalnychDrzwi Porta w okleinach naturalnychFot. Porta KMI Poland

Różnorodność i indywidualizm są bardzo ważnymi cechami produktu takiego, jak drzwi, bo któż chciałby mieszkać w mieszkaniach identycznych dla wszystkich i powtórzonych w milionach egzemplarzy? Tak, jak każdy człowiek jest inny, tak i każde drzewo jest niepowtarzalne. Mówimy, że drewno nadal „żyje” i „oddycha”, dostosowując się do otoczenia.

Mając na uwadze powyższe argumenty podczas dokonywania oceny jakości kupowanych drzwi należy dążyć do  kompromisu pomiędzy doskonałością struktury, kolorem, jakością  powierzchni, a naturalnym pięknem i niepowtarzalnością rysunku drewna.

Drzwi w naturalnej okleinie to produkty dla szerokiego grona wymagających klientów, dla których wdzięk natury jest podstawową wartością estetyczną.

Porta KMI Poland chcąc sprostać najwyższym wymogom klientów współpracuje z najlepszymi dostawcami na całym świecie. To znane i cenione firmy z doświadczeniem w produkcji i dystrybucji naturalnych oklein.

Stosowane okleiny naturalne z uwagi na posiadane właściwości estetyczne firma podzieliła na dwie podstawowe grupy:
- Standard – to grupa oklein naturalnych charakteryzujących się różnorodnością kolorystyki, rysunku usłojenia, występujących sęczków, skrętów włókien itp. Ich charakter wynika z naturalnego środowiska wzrastania drzewa, z warunków klimatycznych i siedliskowych występujących w obrębie tego samego gatunku biologicznego. Te właściwości morfologiczne drewna, charakterystyczne dla naturalnego materiału, odróżniają go od tworzyw sztucznych i jako takie w żaden sposób nie stanowią o wadliwości wyrobu. Okleiny Standard stosowane są w kolekcjach drzwi wewnątrzlokalowych PORTA CLASSIC, MADRYT, CORDOBA, TOLEDO, SEVILLA.

- Select – to specjalnie przygotowana i wyselekcjonowana okleina naturalna charakteryzująca się dużą powtarzalnością rysunku usłojenia i koloru wybarwienia. Produkty wykonane w tego rodzaju pokryciu spełniają najwyższe normy jakościowe odpowiadające najbardziej wymagającym klientom. Okleiny Select stosowane są w kolekcjach drzwi wewnątrzlokalowych Nova NATURA, Natura STYL, Natura SPACE, Natura LINE, Natura TREND, Natura KONCEPT.

Kolorystyka oklein naturalnych
Kolorystyka oklein znajdujących się w ofercie Porta KMI związana jest z gatunkami drewna oraz ich wybarwieniem. Paleta 20 kolorów grupy Standard oraz 8 grupy Select pozwala na dobór dzrwi pasujących do każdego wnętrza.

Wytrzymałość
Porta KMI zaklasyfikowała wszystkie rodzaje pokryć wykorzystywane w produkcji swoich drzwi do sześciu grup. Ich podziału dokonano na podstawie jakości wykończenia, stanowiącej o trwałości i odporności drzwi na czynniki zewnętrzne. Okleiny naturalne zaklasyfikowane są do klasy PREMIUM, która idealnie łączy estetykę z gwarancją wysokiej jakości użytkowej, z sugerowanym przeznaczeniem drzwi okleinowanych oklienami naturalnymi do budynków mieszkalnych i biur.

Porta: Drzwi w okleinach naturalnych - Jak wybrać? (Zdjęcia: 6)

Drzwi Porta w okleinach naturalnychPrzykłady oklein naturalnych StandardDrzwi Porta w okleinach naturalnychPrzykłady oklein naturalnych SelectPełna kolorystyka oklein naturalnych Porta KMIKlasyfikacja pokryć drzwi Porta

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz