/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Porta: Drzwi w okleinach naturalnych - Jak wybrać?

Autor: oprac. dja
Źródło: Porta KMI Poland
Data: 2010-07-12


Drzwi w naturalnej okleinie to produkty dla szerokiego grona wymagających klientów, dla których wdzięk natury jest podstawową wartością estetyczną. Natura nie przewidziała identycznych żywych form i kształtów, a zróżnicowanie faktury drewna świadczy o jego naturalnym pochodzeniu.

Drzwi Porta w okleinach naturalnychDrzwi Porta w okleinach naturalnychFot. Porta KMI Poland

Różnorodność i indywidualizm są bardzo ważnymi cechami produktu takiego, jak drzwi, bo któż chciałby mieszkać w mieszkaniach identycznych dla wszystkich i powtórzonych w milionach egzemplarzy? Tak, jak każdy człowiek jest inny, tak i każde drzewo jest niepowtarzalne. Mówimy, że drewno nadal „żyje” i „oddycha”, dostosowując się do otoczenia.

Mając na uwadze powyższe argumenty podczas dokonywania oceny jakości kupowanych drzwi należy dążyć do  kompromisu pomiędzy doskonałością struktury, kolorem, jakością  powierzchni, a naturalnym pięknem i niepowtarzalnością rysunku drewna.

Drzwi w naturalnej okleinie to produkty dla szerokiego grona wymagających klientów, dla których wdzięk natury jest podstawową wartością estetyczną.

Porta KMI Poland chcąc sprostać najwyższym wymogom klientów współpracuje z najlepszymi dostawcami na całym świecie. To znane i cenione firmy z doświadczeniem w produkcji i dystrybucji naturalnych oklein.

Stosowane okleiny naturalne z uwagi na posiadane właściwości estetyczne firma podzieliła na dwie podstawowe grupy:
- Standard – to grupa oklein naturalnych charakteryzujących się różnorodnością kolorystyki, rysunku usłojenia, występujących sęczków, skrętów włókien itp. Ich charakter wynika z naturalnego środowiska wzrastania drzewa, z warunków klimatycznych i siedliskowych występujących w obrębie tego samego gatunku biologicznego. Te właściwości morfologiczne drewna, charakterystyczne dla naturalnego materiału, odróżniają go od tworzyw sztucznych i jako takie w żaden sposób nie stanowią o wadliwości wyrobu. Okleiny Standard stosowane są w kolekcjach drzwi wewnątrzlokalowych PORTA CLASSIC, MADRYT, CORDOBA, TOLEDO, SEVILLA.

- Select – to specjalnie przygotowana i wyselekcjonowana okleina naturalna charakteryzująca się dużą powtarzalnością rysunku usłojenia i koloru wybarwienia. Produkty wykonane w tego rodzaju pokryciu spełniają najwyższe normy jakościowe odpowiadające najbardziej wymagającym klientom. Okleiny Select stosowane są w kolekcjach drzwi wewnątrzlokalowych Nova NATURA, Natura STYL, Natura SPACE, Natura LINE, Natura TREND, Natura KONCEPT.

Kolorystyka oklein naturalnych
Kolorystyka oklein znajdujących się w ofercie Porta KMI związana jest z gatunkami drewna oraz ich wybarwieniem. Paleta 20 kolorów grupy Standard oraz 8 grupy Select pozwala na dobór dzrwi pasujących do każdego wnętrza.

Wytrzymałość
Porta KMI zaklasyfikowała wszystkie rodzaje pokryć wykorzystywane w produkcji swoich drzwi do sześciu grup. Ich podziału dokonano na podstawie jakości wykończenia, stanowiącej o trwałości i odporności drzwi na czynniki zewnętrzne. Okleiny naturalne zaklasyfikowane są do klasy PREMIUM, która idealnie łączy estetykę z gwarancją wysokiej jakości użytkowej, z sugerowanym przeznaczeniem drzwi okleinowanych oklienami naturalnymi do budynków mieszkalnych i biur.

Porta: Drzwi w okleinach naturalnych - Jak wybrać? (Zdjęcia: 6)

Drzwi Porta w okleinach naturalnychPrzykłady oklein naturalnych StandardDrzwi Porta w okleinach naturalnychPrzykłady oklein naturalnych SelectPełna kolorystyka oklein naturalnych Porta KMIKlasyfikacja pokryć drzwi Porta

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA