/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Egger kupi melaminę od Zakładów Azotowych Puławy

Zakłady Azotowe Puławy

Autor: dja
Źródło: Zakłady Azotowe Puławy
Data: 2010-07-10


Producent materiałów drewnopochodnych, austriacka firma Egger, podpisała umowę zakupu melaminy od Zakładów Azotowych "Puławy" SA. Szacunkowa wartość sprzedaży w ciągu czterech najbliższych lat wynosi ok. 320 mln zł.

Wytwórnia melaminy III nocąWytwórnia melaminy III nocąFot. Zakłady Azotowe Puławy

Zgodnie z zapisami kontraktu Zakłady Azotowe "Puławy" zobowiązują się dostarczyć, a firma Fritz Egger odebrać melaminę w ilościach i parametrach technicznych określonych w umowie. Szacunkowa, ze względu na kwartalnie negocjowane i ustalane ilości oraz ceny, wartość umowy wynosi 320 mln zł. Umowa została zawarta na czas oznaczony do 30.06.2014r.

Zgodnie z komunikatem zarządu ZA Puławy, zawarcie umowy jest efektem konsekwentnej polityki spółki w zakresie rozwijania współpracy z kontrahentami w oparciu o relacje partnerskie. Firma Egger to rodzinne przedsiębiorstwo będące jednym z wiodących w świecie producentów płyt wiórowych, MDF, OSB, paneli podłogowych oraz innych produktów drewnopochodnych. Produkcja realizowana jest w 15 zakładach zlokalizowanych w 6 krajach Europy, w których zatrudnienie znajduje ok. 5500 osób. W dziedzinie melaminy firmy współpracują ze sobą od wielu lat.

Melamina jest jednym z głównych produktów chemicznych „Puław”. Surowiec ten stosowany jest do wyrobu żywic melaminowych wykorzystywanych w produkcji płyt drewnopochodnych. Zakłady Azotowe „Puławy” S.A. posiadają trzy wytwórnie melaminy oraz jednostkę odzysku melaminy z kondensatów procesowych. Zdolność produkcyjna spółki to 96 tys. ton melaminy rocznie.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz